Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da saldırıyı düzenleyenler yakalandı

21.09.2013 02:01
Saldırıyı düzenleyen iki kişi yakalandı. Zanlıların üzerinden el bombası çıktı.
Ankara 'da Emniyet binalarına yönelik roketli saldırıların ardından köpeklerle iz süren polis, tüm yollarda uygulama yaparak zanlıların şehri terk etmesini engelledi. Saldırıyı gerçekleştirdikleri belirlenen 2 kişi Konya Yolu ODTÜ Ormanı'nda sıkıştırıldı. Çıkan çatışmada saldırganlardan biri yaralı, diğeri ölü olarak ele geçirildi. 
 
Zanlıların üst aramasında çok sayıda el bombası ve silah bulunduğu öğrenildi.
 
SALDIRININ ARKASINDA YİNE O ÖRGÜT VAR
 
Yapılan ilk değerlendirmenin ardından saldırının DHKP-C tarafından yapıldığı belirtildi. AK Parti Genel Merkezi’ne 19 Mart’ta yapılan LAW’lı saldırıyı gerçekleştiren ve olaydan sonra Suriye’ye kaçtığı değerlendirilen Muharrem K’nin bu saldırının da şüphelisi olduğu iddia edildi. Terör ve istihbarat ekipleri Muharrem K’nin yakın zaman önce Türkiye’ye giriş yaptığı istihbaratını güvenlik birimleri ile paylaştı. Ancak yapılan tüm araştırmalara rağmen Muharrem K’ye ulaşılamadığı ileri sürüldü.
 
SALDIRIDA RPG 7 ROKETATAR KULLANILDI
RPG-7, Sovyetler Birliği yapımı bir geri tepmesiz tanksavar silah olup, dünyada en çok kullanılan tanksavar silahı. Etkili menzili 400 metre. Önceki modeli RPG-2'den geliştirildi. Atası II. Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından geliştirilen Panzerfaust.
 
40 mm çapında, 95.3 cm uzunluğunda müsademe çarpma sistemiyle çalışan dakikada 4-6 atım yapabilen 25 metre geri tehlike bölgesi bulunan toplu, hafif ve orta zırhlı hedeflere kullanılan timin destek silahı. 900 metreden sonra hedefin bulunamaması halinde roket kendini imha ediyor.
 
Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri