Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da yaşayan İngiliz Guardian'da isyan etti

16.03.2016 12:17
Ankara'da 35 kişinin katledildiği alçak bir saldırı meydana geldi. Batı basını, Paris saldırılarında olan hassasiyetini Ankara'ya göstermedi

Ankara'da yaşayan İngiliz müzisyen terör saldırısı sonrası Facebook hesabından bir mesaj yayınlamış ve Avrupa'yı empatiye çağırmıştı.

"PARİS OLANLAR, ANKARA DA OLACAK MI?"

Ankara'da yaşayan müzisyen James Taylor'ın "Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?" sorusu ile biten yazı ise dünya kamuoyunu empati yapmaya çağırmıştı.

ANKARA'DA YAŞAYAN İNGİLİZ, İNGİLİZ GAZETEDE İSYAN ETTİ

Aynı şekilde Ankara'da yaşayan bir başka İngiliz de, kendi ülkesi İngiltere'de yayın yapan The Guardian gazetesinde gerçeği tüm çıplaklığıyla göz önüne serdi.

Ankara'da yaşayan İngiliz Guardian'da isyan etti

HİÇBİR BBC MUHABİRİ ANKARA İÇİN GÖZYAŞI DÖKMEDİ

Yazıda, daha önce Ankara'da yapılan 2 ayrı saldırı da hatırlatılırken Avrupa'nın geri kalanının Ankara'daki patlamalara duyarsız kaldığı belirtildi. Aynı yazıda hiçbir BBCmuhabirinin Ankara'daki saldırı sonrası oluşan manzara için 'gözyaşı' dökmediği ve Facebook uygulamasında kimsenin profil fotoğrafını da Türk bayrağına çevirmediği yer aldı.

FRANSIZLARIN ACISINI PAYLAŞMIŞLARDI

Hatırlanacağı üzere Paris'te gerçekleşen IŞİD saldırıları sonrası dünya kamuoyu ve medyada müthiş bir duyarlılık hakim olmuş, hemen herkes Fransızların acısını paylaşmıştı. Ankara içinse, derin bir sessizlik hakim..

"This was despite the fact that, when a similar number ofpeople were killed at a peace rally in Ankara the month before, the ripples were hardly felt by the rest of Europe. No BBC reporters broke down in tears. No Facebook app was launched to convert profile pictures into Turkish flags."

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri