Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'daki saldırıyla ilgili 14 gözaltı

19.02.2016 00:20
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Teröristin PYD bağlantılı olduğunu açıklayan Yılmaz, olayla ilgili her detayın araştırıldığını söyledi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ankara'daki terör saldırısı hakkında her türlü araştırmayı başlattıklarını söyledi. Saldırganın PYD bağlantılı Suriye vatandaşı Salih Neccar olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, saldırıyla ilgili 14 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Cevdet Yılmaz, TRT Haber kanalında katıldığı programda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ankara'daki bombalı intihar saldırısıyla ilgili her türlü araştırmayı başlattıklarını söyleyen Bakan Yılmaz, saldırıyla ilgili 14 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Bakan Yılmaz şöyle konuştu;

"Salih Neccar isminde bir Suriye PYD bağlantılı vatandaş bir kişiden


"TERÖR YOLUMUZDAN ALIKOYAMACAK"bahsediyoruz, 14 gözaltı var. Bunlar belki daha da artacak, her türlü soruşturma ve inceleme yapılıyor. Ama bir taraftan da dediğiniz gibi bu hadiseyi daha geniş bir çerçevede anlamlandırmamız gerekiyor. Aksi takdirde terörün tuzağına düşmüş oluruz. Terörle Türkiye’nin doğrultusunu değiştiremeyeceklerini dosta düşmana göstermemiz lazım. Terörden kurtulmanın en önemli yollarından biri de bence budur" ifadesini kullandı.

Terörün sadece iktidarın değil bütün toplumun ve siyasi görüşlerin sorunu olduğunun altını çizen Yılmaz, bu tür konularda herkesin birlik beraberlik içinde tavır sergilemesi gerektiğine işaret etti. Yılmaz, aksi takdirde terörün tuzağına düşüleceğini vurguladı.

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri