Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'dan Avrupa'ya sert PKK uyarısı

13.08.2015 11:39
Bölücü terör örgütü PKK'nın son günlerde artan eylemleri ve TSK'nın operasyonları sonrası AB Bakanı Volkan Bozkır Avrupa'nın tutumu hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Avrupa Birliği ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'nin terör örgütü PKK ile mücadelesi hakkında Avrupa'ya sert açıklamalarda bulundu.

TRT Haber'de katıldığı canlı yayındaki değerlendirmelerinde Bozkır, "Batı dünyasındaki dostlarımızı mesajları ve imkanlarıyla yanımızda görmek istiyoruz. Köstek olmalarını da arzu etmiyoruz. Bugünün şartlarında yanımızda olanlar gelecekte dost olarak hatırlanacaktır. Eğer bizim bu kadar önemli anımızda bölge istikrarı, dünya barışı, dünyanın terörden ayıklanması için yaptığımız mücadelede ufak tefek saiklerle bize köstek olanlar olursa da bunları hiçbir zaman unutmayız." dedi.

ankaradan-avrupaya-sert-pkk-uyarisi.jpg

ELEŞTİRİ SONRASI SÜRPRİZ TELEFON

Bozkır'ın hükümetin tavrını yansıtan bu mesajının ardından akşam saatlerinde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Anne Brasseur'un Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu araması dikkat çekti. AKPM Başkanı Brasseur, PKK terörünü kınadı ve son günlerdeki saldırılardan dolayı taziyelerini iletti.

TERÖRLE MÜCADELEDE "HUKUK" VURGUSU

Çavuşoğlu da, Brasseur'a, Türkiye'nin PKK ve IŞİD terör örgütlerine karşı mücadelesi konusunda ayrıntılı bilgi verdi. Çavuşoğlu, ayrıca çözüm sürecinin terör örgütünün saldırıları nedeniyle kesintiye uğradığını ancak, terörle mücadelenin hukuk devleti anlayışı içinde sürdürüldüğünü anlattı ve "Türkiye'de bireysel hak ve özgürlükler yasalar ile teminat altında. Terörle mücadele hukuk devleti içinde yapılıyor" mesajını verdi.

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri