Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek'ten şok açıklamalar

15.12.2010 17:00
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, mahkemenin iptal kararının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü'nün kongresinin iptaline ilişkin, ''Yazık oldu, bu sene herhalde Ankaragücü küme düşer, durum bunu gösteriyor'' dedi.

Gökçek, 3. Ankara Turizm ve Tanıtma Konseyi toplantısı çıkışında gazetecilere, Anakaragücü'nün genel kurulunun iptali ve bundan sonraki sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu gayretlerin Ankaragücü'ne zarar vereceğini düşündüğünü kaydeden Gökçek, ''Aldatma yoluna gidildi. Bu aldatma neticesinde kongre iptal edildi. Neticesine herkes katlanır. Yazık oldu, bu sene herhalde Ankaragücü küme düşer, durum bunu gösteriyor'' diye konuştu.

Şu anda futbolcuların tamamının serbest kaldığını, Ankaragücü'nün yeniden transfer yapması gerekeceğini ifade eden Gökçek, ''Cemal Aydın ile Cengiz Topel'e hayırlı olsun'' diyerek tepkisini dile getirdi.

Gökçek, ''2 sorumlu var, diyebilir miyiz?'' sorusu üzerine, ''Kesinlikle 2 sorumlu vardır, ilk davaları açtıran Cemal Aydın'dır. İkinci davaları açtıran Cengiz Topel'dir. Bu kadar istekliler madem, bakalım ne yapacaklar hep birlikte göreceğiz. Ümit ederim, Ankaragücü'nü düze çıkarırlar, çıkaramazlarsa bunun altında kalırlar'' dedi.

''Takım kayyuma mı devredilecek'' sorusuna da Gökçek, ''Hayır, kayyuma devretme kararı vermemiş mahkeme. Ama yönetimin tavrına bağlı, yönetim istifa ederse, kayyum gelir'' yanıtını verdi.

Ahmet Gökçek niyetini açıkladı

Mahkeme'nin iptal kararının ardından açıklamalarda bulunan Ahmet Gökçek 'Niyetim istifa etmek yönünde' dedi.


 

Bu haber toplam 2374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri