Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anma töreninde protokol krizi!

16.08.2011 15:38
Nevşehir'de Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'nde protokol krizi yaşandı.

Tören başlangıcında kürsüden konuşma yapacakların listesi okundu ve Kılıçdaroğlu’nun, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ardından son konuşmayı yapacağı açıklandı. Ancak bir süre sonra Bakan Günay’ın son konuşmayı yapacağı anons edildi. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Mehmet Çamur’a Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü’nü verdi ve Çamur’un konuşmasını dinledi. Çamur’un konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere Kültür ve Turizm Bakanı kürsüye davet edilince Kılıçdaroğlu tören alanını terk etti. Alandan ayrılırken vatandaşların Kılıçdaroğlu’nu alkışladıkları görülürken bazı vatandaşlar kürsüye gelen Bakan Günay’ı yuhaladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Hacı Bektaş Veli külliyesini ziyaret etti.

Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Protokol sıralamasında Kültür Bakanı Günay'ın önde olmasına rağmen ilk olarak kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından alanı terketti. Sonrasında kürsüye Kültür Bakanı Ertuğrul Günay çıktı.

Günay, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini dinlemeden törenden ayrılmasına ''Burayı siyasi arenaya çevirmemek lazım. 4 yıldır burdayız. İşi biz yapıyoruz. Burada Hükümeti temsil ediyoruz. CHP liderinin tavrı Alevilerin tepkisini çekti'' sözleriyle tepki gösterdi .
 

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri