Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya'da Derin Çatlak

30.01.2013 09:11
Antalya Kültür Sanat Vakfı yöneticileri, "prezervatif parasını bile vakfa fatura ettikleri" iddiasıyla görevden alındı.

Bu yıl 50'inci yılını kutlayacak Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte düzenleyici kuruluşu Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın (AKSAV) yöneticileri Göksel K. ile Birol K., 'Prezervatif parasını bile vakfa fatura ettikleri' iddiasıyla görevden alındı.

Festival organizasyonu için gittikleri İstanbul'da konakladıkları otelde, birlikte oldukları Türk ve Ukraynalı kadınların otel, içki ve yemek masrafları ile kullandıkları prezervatif paralarını AKSAV'a fatura ettikleri iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından hazırlanan iddianame nedeniyle iki yönetici görevden alındı.

AKSAV Genel Müdürü Göksel K. ve Genel Müdür Yardımcısı Birol K., vakıf yönetim kurulu kararıyla görevden el çektirildi. Haklarında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istenen iki yöneticinin daha önce istifa edebileceklerini vakıf yönetimine ilettiğini kaydeden AKSAV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Arif Bulut, "Bu çerçevede yaptığımız değerlendirme sonucunda istifalarını uygun gördük" dedi.

Göksel K. ve Birol K. haricinde iddianamede adı geçen AKSAV Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şanlı'nın seçimle göreve geldiği için yönetim kurulu olarak bir tasarrufta bulunmalarının söz konusu olamayacağını kaydeden Başkan Vekili Bulut, "Şu an için kendisine Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin icra komitesinde görev vermeme gibi bir durum söz konusu olabilir. Yalnız konuyu henüz görüşmedik" diye konuştu.

Başkan Vekili Bulut, Göksel K.'dan boşalan yere kimin getirileceği konusunda değerlendirmelerin sürdüğünü kaydetti.

CHP'Lİ BAŞKAN'A DANIŞMAN OLDU
Bu arada yolsuzluk skandalıyla görevden alınan Göksel K., Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Mustafa Akaydın'ın danışmanlığı görevine geri döndü. 

Bu haber toplam 2038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri