Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anthony Shadid Türkiye'ye getirildi.

17.02.2012 18:13
Suriye'de ölen gazeteciyi Foto muhabiri arkadaşı Türkiye'ye getirdi.
New york Times'ın iki Pulitzer ödüllü ünlü muhabiri Anthony Shadid, görevli olarak gittiği Suriye'de geçirdiği astım krizinden dolayı hayatını kaybetti

Öldüğü anda Şadid ile birlikte olan New York Times'ın foto muhabiri Tyler Hicks, gazetecinin cansız bedenini taşıyarak Suriye sınırını geçip Türkiye topraklarına ulaştı.

Shadid ve üç gazeteci arkadaşı Stephen Farrell, Tyler Hicks ve Lynsey Addario geçen yıl Libya'da Kaddafi güçleri tarafından kaçırılmış, Türkiye'nin devreye girmesi üzerine serbest bırakılmıştı. Türkiye'nin Libya'daki Büyükelçisi Levent Şahinkaya, gazetecilerin ülkeden çıkışlarına da yardımcı olmuştu.

Henüz 43 yaşında olan Anthony Shadid'in, meslek hayatı başarılarla doluydu. Orta Doğu konusunda uzman olan gazeteci, 2004 ve 2010 yıllarında, Irak'ın işgaliyle ilgili haberleriyle Pulitzer ödülüne layık görülmüştü.

Şadid, New York Times, The Washington Post, The Boston Globe and The Associated Press gibi dünyanın en önemli yayın organları için 20 yılı aşkın süredir hazırladığı haberlerle tanınıyordu.
Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri