Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 Mayıs'ı sallayan kortej Birand'a konuştu

04.05.2012 09:37
1 Mayıs kutlamalarına damgasını vuran 'Anti Kapitalist Müslüman Gençler' 32. Gün'de Birand'a konuk oldular, kim olduklarını anlattılar ve o pankarta cevap verdiler...
1 Mayıs alanında en çok ilgi toplayan kortej olarak medyada geniş yer bulan 'Anti Kapitalist Müslüman Gençler' M. Ali Birand'ın hazırladığı 32. Gün'e konuk oldular.
 
"FİKİR BABASI DEĞİL ARKADAŞLARIYIM"
 
Kim olduklarını, ne istediklerini anlatan grup 1 Mayıs'ta gördükleri ilgiden memnun olduklarını söylediler. Programın konukları arasında yer alan İhsan Eliaçık, Birand'ın ısrarına karşın kendini grubun "fikir babası" olarak konumlandırmadığını sadece "arkadaş" olduklarını söyledi. Katılımcı gençler Birand'ın "sizin için İslamcı komünistler diyebilir miyiz?" sorusuna "yanlış bir tanım olur" yanıtı verirken "biz İslam'ın sosyal mesajlarının hakettiği ölçüde vurgulanmasını istiyoruz" dedi.
 
"İNŞALLAH SOSYALİZM GELECEK" PANKARTI BİZİM DEĞİL
 
Kapitalizmle mücadele korteji olarak 1 Mayıs'a katıldıklarını kaydeden gençler "İnşallah sosyalizm gelecek" yazılı bir pankartla hiç bir ilgileri olmadığını özel olarak vurguladı. Sözkonusu pankart nedeniyle sol cenahtan "sosyalizm inşallahla maşallahla gelmez" yönünde eleştiri aldıklarını muhafazakarlarda da "siz bu muydunuz?" şeklinde tepkiler aldıklarını belirten grup "bizim pankartlarımız siyah zemine beyaz yazıyla hazırlanırken kortejimizin logosunu taşıyor, bu pankartın bizimle hiç bir ilgisi yok" dediler.
 
 
Bu haber toplam 5342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri