Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Apple'ın efsane patronun günleri sayılı

31.08.2011 00:32
Hastalığı dolayısıyla Apple'daki görevini Tim Cook'a bırakarak geriye çekilen Steve Jobs,'la ilgili yayımlanan fotoğrafların sahte olduğu söylendi fakat gerçek başkaydı.

Steve Jobs'un doktorları, efsane patronun sadece 3 ay ömrü kaldığını açıkladı.

Apple'ın efsane patronu Steve Jobs, hastalığı dolayısıyla aylar boyu şirketin başından uzak kalmış, geçtiğimiz hafta ise CEO'luk görevini Tim Cook'a bırakarak geriye çekilmişti.

Pankreas kanseriyle mücadele eden Steve Jobs'ın yayınlanan son fotoğrafları ise hastalığın Jobs'u bir hayli erittiğini gözler önüne sermişti. Ancak fotoğrafların sahte olduğu da iddia edilmişti.

Hürriyet'in haberine göre, tüm bu gelişmelerin ardından ise Jobs'un doktorları, pankreas kanseriyle boğuşan Jobs'ın durumunun kötü olduğu konusunda hemfikir. Doktorların bu açıklamasını çevresindekilerle paylaşan ise Steve Jobs'tan başkası değil.

Jobs'ın CEO'luk görevini bırakmasınında da hastalığı önemli rol oynadı. Jobs'ın hastalığına karşı bir hayli duyarlı olan Apple hisseleri, Jobs'un çekilmesiyle birlikte Apple'ın finansal olarak daha rahat bir seyir izleyeceği düşünülüyor. 

Bu haber toplam 2652 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri