Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arap basınında "kahraman" Cezayir Manşetleri

01.07.2014 18:52
Arap gazeteleri, Cezayir'in Almanya'ya maçını uzatmalara götürerek büyük başarı elde ettiği konusunda birleşti.
2014 FIFA Dünya Kupası'nda Cezayir'in uzatmalarda 2-1  kaybetmesine rağmen Almanya karşı gösterdiği performans, Arap dünyasında geniş  yankı uyandırdı.
 
Gazeteler, "Çöl Savaşçıları" lakaplı Cezayir Milli Takımı'nın ikinci  tur maçında Almanya karşısında maçı uzatmalara götürerek iyi bir performans  sergilediğini ve turnuvadan "Arap halkını gururlandırarak" ayrıldığını vurguladı.
 
Suudi Arabistan'ın Er-Riyad gazetesi, "Almanya Cezayir'i rüyadan uyandırarak, Dünya Kupası'nda çeyrek finale yükseldi" manşetine yer verirken,  Cezayir'in özellikle maçın ikinci yarısında iyi bir performans sergilediğini ve  şanssız bir şekilde kaybettiğini belirtti. Haberde, Cezayir'in tarihinde ilk kez  turnuvada ikinci tura yükseldiği de hatırlatıldı.
 
Okaz gazetesi ise "Almanlar, Cezayir'i uzatmalarda zor yendi"  başlığını manşetine taşırken, Cezayirli oyuncuların maç boyunca hatasız  oynadığını ve sahadan boynu dik ayrıldığını, Cezayir'in Almanya karşısında en iyi  performanslarından birisini çıkardığını yazdı.
 
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) El-İmarat El-Yevm ise "Cezayir, Almanya maçının ardından Dünya Kupası'ndan şerefle ayrılıyor" başlıklı yazısında,  deneyimli Almanya karşısında Cezayir'in çok iyi oynadığına ve önemli pozisyonlar  bulduğuna dikkati çekti.
 
El-İttihad'da da "Almanya Cezayir'i uzatmalarda zor yendi" başlığına  yer verirken, uzatmalara kadar kalesinde gol görmeyen Cezayir'in, Almanya için  kolay rakip olmadığı ifade edildi.
 
Mısır'ın El-Cumhuriye gazetesi, "Çöl Savaşçıları tarihi bir maç  oynayarak Dünya Kupası'na şerefle veda etti" manşetini kullanırken, Cezayir'in  Almanya karşısında verdiği mücadele ile takdiri hak ettiği değerlendirmesinde  bulundu.
 
Katar'ın Eş-Şark gazetesi, "120 dakikalık maratonun ardından Almanya  Cezayir'in rüyasına son verdi" ifadesini kullanrken, El-Vatan ise "Kusur  etmediniz" başlığını tercih etti.
 
Tunus'dan "Eş-Şuruk", Cezayirli oyuncuların "kahramanca" mücadele  ettiğinin altını çizerken,  Ürdün'ün Er-Ray gazetesi ise Cezayir'in kaliteli ve  üst düzey bir oyun sergilediğini kaydetti.
Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri