Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arap-Türk Sosyal Bilimler Kongresi Düzenleniyor

09.12.2010 20:23
10-12 Aralık 2010 tarihleri arasında "Arap-Türk Sosyal Bilimler Kongresi" (ATCOSS-2010)gerçekleştirilecektir. Kongrede biri birinden ilginç konular ele alınacak.

10-12 Aralık 2010 tarihleri arasında "Arap-Türk Sosyal Bilimler Kongresi" (ATCOSS-2010)gerçekleştirilecektir. Kongreye Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yasin Aktay ve Kahire Üniversitesi Medeniyetler Araştırmaları Merkezi’nden Prof. Dr. Nadia M. Mustafa başkanlık edecektir. Kongrenin koordinatörlüğünü ise Stratejik Düşünce Enstitüsü Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Uysal ve Kahire Üniversitesi Medeniyetler Araştırmaları Merkezi’nden Doç. Dr. Pakinam El Sharkawy üstlenenecektir.

 
Kongrenin amacı, Türkiye ve Ortadoğu üzerine çalışan akademisyenleri bir araya getirerek, Ortadoğu araştırmaları konusunda yöntemler ve yaklaşımları tartışmak ve bölgenin ortak sorunları hakkında fikirleri ve bulguları paylaşmaktır. Kongre farklı entelektüel çevrelerdeki trendlerin ortaya konup paylaşılması açısından Türk ve Arap akademisyenler ile entelektüelleri için önemli bir fırsat sunmaktadır. Ortaya çıkan yeni eğilimler arasında siyasi, ekonomik, sosyal ve tarihsel konuların incelenmesinde kültürel değişkenlere özellikle dikkat edilmesi vurgulanmaktadır. ATCOSS-2010 Ortadoğu araştırmalarında bölgenin kültürel ve sosyal gerçeklerine uygun yeni yaklaşımlar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Çünkü kültür,  çeşitliliği de kabul ederek bölgede birlik ve homojenlik sağlanması için gereklidir. Kongre, sosyal bilimlerin her alan ve dalından araştırmacıları, Türkçe, Arapça veya İngilizce makaleleriyle katılmaya davet etmektedir. Sunulacak akademik çalışmalar, Orta Doğu ile ilgili sosyal bilimler alanındaki analizlerin gelişmesine katkıda bulunacaktır.
 
Detaylı bilgi için: www. atcoss.org
 
ATCOSS Türkçe-İngilizce program için Tıklayınız....
 
Click here for ATCOSS Turkish-English Program.
 
Click here for ATCOSS Arabic Program.
Kaynak:
Bu haber toplam 2284 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri