Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arapların Yeni Halifesi Erdoğan

04 Şubat 2009 / 12:02
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos’taki çıkışına ilişkin yorumlar dünya basınında yer almaya devam ediyor
Arap gazetesi Dar El Hayat, “Osmanlı kurulsun, Recep Tayyip Erdoğan dünyadaki Müslümanlar’ın lideri olsun” çağrısı yaptı.

LÜBNAN’DA basılan ve Arap dünyasında büyük saygınlığı bulunan Dar El Hayat gazetesinde Cihad El Hazen imzasıyla yayınlanan yazıda Başbakan Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdırıldı. El Hazen, Osmanlı İmparatorluğu’nun yeniden kurulması gerektiğini, Erdoğan’ın padişah ve halife ilan edilip tüm Müslüman dünyasının liderliğini almasını istediklerini yazdı. İşte gazetedeki Erdoğan yorumları:

Bir anlık öfkeyle de olsa İsrail lideri Şimon Perez adlı “şarlatana” haddini bildiren Erdoğan, tüm dünyaya Müslümanlar’ın masum insanların öldürülmesine nasıl tepki verilmesi gerektiğini öğretti. Ucuz bir siyasi kazanç uğrunda koşan bir politikacı gibi davranmadı. Tüm Müslümanlar’ın onur ve şerefini kurtardı. Bu yüzden Erdoğan’a büyük bir teşekkür borçluyuz. Arap bir işadamı ile konuştuğumda, “Erdoğan bizim gibi Arapların kendimizden utanmamızı sağladı. Onunla gurur duyuyoruz” dedi. Bir Türk televizyonu olay sonrasında benimle röportaj yaptığında onlara canlı yayında söylediğimi şimdi burada tekrarlamak istiyorum: Erdoğan bir Müslüman olarak bizi gururlandırdı. İsrail zulmüne sessiz kalan liderlerimiz yüzünden Arap olduğumuzdan utanıyoruz. Onurumuzu ve şerefimizi Erdoğan kurtardı. Osmanlı Devleti yeniden kurulmalı. Erdoğan halife ve padişah ilan edilmeli. Müslüman dünyasının başına geçmeli. Irak, Filistin, Kuzey Afrika, Lübnan gibi birçok ülkede seçimler yapılıyor. Erdoğan hangisine katılsa kazanır.

Kaynak:
Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri