Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arif'in ölümünde korkunç gerçek

11.01.2013 11:37
Yılbaşı gecesi evinin terasında havai fişek gösterisini izlerken kimliği belirsiz kişilerin silahından çıkan bir kurşunla başından ağır yaralanan 11 yaşındaki Arif Dallı’nın beyin ölümü gerçekleşti. Makineye bağlı yaşam mücadelesi veren Arif’in yaşam ünit

 

Sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu’na cenazesi getirilen Küçük Arif’in cesedine otopsi yapıldıktan sonra cenazesi önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlılar Müdürlüğü’ne getirildi.
 
Adli tıp uzmanları, Arif’in ölüm nedeninin yorgun mermi nedeniyle olmadığını belirterek, “Seken kurşun sonucu ölmemiş. Kurşun Arif’in kafatasına direkt girmiş. Muhtemelen 90-120 mesafeden ateş edilmiş. Ayrıntılı raporu da hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız” bilgisini verdi.
 
Öte yandan İBB Mezarlıklar Müdürlüğü’nden cenazesi alınan ailesinin oturduğu Bornova’ya bağlı Mevlana Mahallesi’ndeki Yunus Emre Camii’ne götürüldü. Arif’in burada kılınacak öğlen namazından sonra defnedileceği bildirildi.
 
ARİF’İN VURULDUĞU ÇATIDA ARAŞTIRMALAR SÜRÜYOR
 
İzmir'deki yılbaşı kutlamaları esnasında nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla yaralanan 11 yaşındaki Arif’in yaşam savaşını kaybetmesinin ardından polis ekipleri bölgedeki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
 
Arif’in hayatını kaybetmesinin ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kurşunun hangi silahtan çıktığını tespit etmeye çalışırken, bölgede arama tarama faaliyetlerini sıklaştırdılar. Arif’in yılbaşı gecesi akrabalarının oturduğu evin çatısında vurulduğunu belirleyen ekipler, çatıda özel dedektörlerle çeşitli ölçümler yaptılar. Bölgenin tamamında özel ekiplerle aramalar gerçekleştirildiğini ve büyük daireler belirlenerek bu bölgelerde araştırmaların sıklaştırılacağı öğrenildi.
 
Küçük Arif’in vurulduğu bölgede geniş çaplı araştırma başlatan polis ekipleri, dedektörler ve özel cihazlarla başlattıkları aramaların 250 metrekarelik bir alandan, 500 metrekarelik bir alana çıkarıldığını belirttiler.
 
TOPRAĞA VERİLDİ
 
Henüz 11 yaşındaki Arif Dallı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesi’nde tam dokuz gündür verdiği yaşam savaşını kazanamadı. Arif’in minik bedeni önce İzmir Adli Tıp Kurumu’na otopsi için gönderildi. Otopsinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne götürülen Arif, Mevlana Mahallesi Yavuz Sultan Camii’nde kılınan öğlen namazının ardından Doğanlar Mezarlığı’nda defnedildi.
 
Ailesi, yakınları, sınıf arkadaşları ve öğretmenlerinin de hazır bulunduğu cenaze töreninde gözyaşları sel olup aktı. Küçük oğlu Arif’in hayatta kalması için günlerdir gözyaşları içerisinde dua eden anne Yıldız Dallı, oğlunun tabutuna sarılarak dakikalarca ağladı. Yakınlarının tesellisiyle ayakta durabilen anne Yıldız Dallı, yaşadıklarına inanamadığını belirterek, oğlunun ölümüne neden olan faillerin biran önce bulunup adalete teslim edilmesini istedi.
 
Anne Yıldız Dallı,oğlunun katiliyle göz göze gelmek istediğini belirterek, “On gündür mbir bardak su içmedim. Neler çektiğimi Allah bilir. Yapanı bulsunlar göz göze gelmek istiyorum. Ona on gündür ne yaşadığımı biliyor musun? O kurşunu atınca ne zevk aldın? Yavrumu ve kuzumu benden aldın. Yavrumu. Yavrumu” diye konuştu.
Arif’in sınıf ve okul arkadaşları da cenazeye gelerek, çok sevdikleri arkadaşlarının tabutuna sarılarak ağladı ve duruma isyan etti.
 
OKUL ARKADAŞLARI, ARİF’İ YALNIZ BIRAKMADI
 
İzmir'de maganda kurşunuyla hayatını kaybeden 11 yaşındaki Arif Dallı'yı son yolculuğunda okul arkadaşları da yalnız bırakmadı. Arif’in tabutuna sarılarak ağlayan çocuklar, Arif'in sınıftaki sırasını da duygu dolu mesajlarla donattı.
Nihat Gündüz İlköğretim Okulu öğrencileri, çok sevdikleri arkadaşları Arif'in hayatını kaybetmesiyle yasa boğuldu. 5-B sınıfında okuyan Arif’in arkadaşları, sınıftaki tahtaya, ‘Seni Çok Seviyoruz Arif’, ‘Arkadaşımız Arif’in resmini aldık elimize/İyilik meleği Arif feryadımız oldu’, ‘Seni Özleyeceğiz’ şeklinde yazılar yazdı.
 
Arif’in oturduğu sıraya da duygularını ifade eden yazılar yazılı kağıtlar yapıştıran çocuklar, arkadaşlarının sınıfa tekrar geri dönmesini beklerken, duydukları haberle yıkıldıklarını ve çok üzüldüklerin söyledi.
 
Öte yandan, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, arkadaşlarının kaybı nedeniyle travma yaşayan çocukların rehabilitasyonu için kriz müdahale ekibi oluşturdu. Ekibin pazartesi günü okula gelerek, çocuklarla tek tek görüşeceğini belirten okulun rehber öğretmeni Serap Karabulut, “Bornova Krize müdahale ekibinin içindeyim. Yarın ekibimiz gelecek. Çocuklara yönelik çalışmalarımızı yapılacak. Ama şu anda 48 saatin geçmesi gerekiyor. Bu yas sürecini herkesini yaşaması gerekiyor, sağlıklı olan bu. O yüzden bugün ve yarın değil pazartesi günü çalışma yapılacak. Normalleştirme çalışması uygulanacak. Bu süreci sağlıklı şekilde atlatabilmeleri adına bazı çalışmalar yapacağız. Sabahtan beri de çocuklarla görüşüldü zaten" diye konuştu.
Bu haber toplam 7282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri