Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç 'Hocası Erbakan'ı anlattı

28.02.2011 00:48
Bülent Arınç, Milli Görüş'e hareketine girişini, TOBB'da tuttuğu nöbeti, ayrılma öncesi son görüşmesini ve ona nasıl sarıldığını anlattı...

Eski Başkanlarımızdan Erbakan'ın ilk öğrencilerinden olan Bakan Bülent Arınç, Milli Görüş'e hareketine girişini, TOBB'da tuttuğu nöbeti, ayrılma öncesi son görüşmesini ve ona nasıl sarıldığını anlattı...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da hastaneye gittiğini ama kendisi ile görüşemediğini ifade etti.

NTV'ye konuşan Arınç, Erbakan hakkında şunları söyledi:

"Biz ondan çok şeyler öğrendik. Allah razı olsun. Şu an Ankara'da değilim ama cenazesine katılmaya çalışacağım. Sayın hocamızın eşinini ölümünden sonra çöktüğünü gördük. Birbirlerine çok bağlıydılar. Çocukları ona çok iyi davransa da eşinden sonra rahatsızlığı artmıştı.

Ben tam 35 yıl hoca ile birlikteydik. Ankara Hukuk Fakültesi öğrencisiyken Odalar Birliği Genel Sekreterliği'ni kazandı ama elinden aldılar. Ben de buna karşılık kapıda nöbet bekleyen gençlerden biriydim. Nizam Partisi gençlik kollarındaydım. Konya'da bağımsız adayken yanındaydım. O zaman her hafta 300 genç Ankara'dan gelip haftasonları Konya'da çalışırdık.

Milli Selamet Partisi'nin Manisa'da il başkanlığı yaptım. Sonra yasaklı oldum ve Refah Partisi kuruluşunda fiili bulunamadım. 2001 Temmuz'unda hocamızın yanına gittim. Geçmişin muhasebesini yaptım. Ondan sonra yanından ayrılıp AK Parti'nin içinde bulundum. Bizim bir milyon kusurumuz varsa onun çok az kusuru vardı. İnançlıydı ve inancını yaşıyordu. Bazıları kabul etmese de o düşüncelerini savundu.

Olaylar karşısında sendelediği olmuştur ama siyaseti cihat olarak bilen, düşünen ve tarifini yapan biriydi. Hiçbir zaman cihatı elinde kılıçla, birilerini katletmek olarak değil, iyinin güzelin yolunun yapılması olarak tanımlıyordu.  Bugün siyaseti Allah rızası için yaptığını söyleyen kaç siyasetçi var bilmiyorum ama hoca Allah rızası için siyaset yapıyordu."

Haber7 

 

 

Bu haber toplam 3078 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri