Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç: AK Parti'den ayrılan vekiller yeni parti kuracak

24.03.2014 14:03
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ilk defa Balıkesir'deki konuşmasında AK Parti'den ayrılan milletvekillerinin yeni parti kurma girişimini açıkladı.

Balıkesir'deki konuşmasında "İlk defa söylüyorum" diyen Arınç, AK Parti'den istifa eden eski Bakan Ertuğrul Günay ve İlhan İşbilen'in seçimden sonra yeni parti kuracaklarını, bunu da İzmir'deki bir hava gazı fabrikasında düzenledikleri basın toplantısında açıkladıklarını anlattı.

"DİYORLAR Kİ: BELKİ BİR PARTİ KURABİLİRİZ"

Erkan Mumcu ve Murat Başesgioğlu'nun da isimlerini Ertuğrul Günay ve İlhan İşbilen ile birlikte zikreden Başbakan Yardımcısı Bülenrt Arınç, yeni parti kurma girişimiyle ilgili;"Geçtiğimiz günlerde Ertuğrul Günay ile iki arkadaşı İzmir'de hava gazı fabrikasında basın toplantısı yapmışlar. Bunlar bizim arkadaşlarımızdı; geçmişi hatırlıyorum, Erkan Mumcu da böyleydi, Murat Başesgioğlu da böyleydi. Biz onları hiç ihtiyacımız yokken bu partiye bir güç katarlar mı, bir değişiklik olur mu diye düşündük milletvekili yaptık. Şu anda kötü insan olduklarını da söyleyemem. Ama insan siyasette hata yaparsa bunu büyük bir şekilde öder ve siyasi hayatı biter. Ben onun için üzülüyorum. Hava gazı fabrikasında yaptıkları basın toplantısında diyorlar ki, 'Biz seçimlerden sonra bir değerlendirme yapacağız belki bir parti kurabiliriz'. Yeni bir siyasi oluşum."açıklamasında bulundu.

"ADAM GİBİ PARTİ KURUN, ADAM GİBİ KARŞIMIZA ÇIKIN"

"Şimdi o arkadaşlarıma, geçmişteki merhabamızın, selamünaleykümlerimizin hatırına iki şey hatırlatayım; ey İlhan İşbilen ey bir başkası, ey Ertuğrul Günay, aslında biz bunu bekliyoruz. Geç kalmanıza gerek yok, adam gibi partinizi kurun, adam gibi karşımıza çıkın. Biz bunu istiyoruz. O zaman bu cemaat denen, camia denen, hizmet denen grubun biz siyasi rakibi oluruz. O zaman karşımıza çıkarlar 'Biz sizden daha iyi yöneteceğiz bu ülkeyi, siz yanlış yaptınız' derler. Milletten ne kadar oy alırsa o kadar da söz sahibi olurlar. Ama şimdi hem dini cemaatiz deyip hem de siyasi parti faaliyetinde bulunursanız bu kendinizi inkar olur. Siz siyasi bir organizasyonu bir an evvel kurun ve karşımıza öyle çıkın. Mertçe çıkın, açık çıkın. Biz de bir siyasi partiyiz deyin. Ama onlara iki tane tavsiyem oldu; Böyle toplantıları bundan sonra hava gazı fabrikasında filan yapmayın. Zaten adı bile ürkütücü, gaza mı geldiniz yoksa? Hava gazı fabrikasında parti kuracağız diyorlar, Allah aşkına, insan yerini bir seçer." 

ensonhaber

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri