Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç: Askerlik Önümüzdeki Ay, 12 Aya İnecek

15.10.2013 12:57
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı öncesine yetişmeyen askerlik süresinin, önümüzdeki aydan itibaren 12 aya kısaltılacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent ArınçKurban Bayramı öncesine yetişmeyen askerliğin önümüzdeki aydan itibaren 12 aya kısaltılacağını söyledi.

CAMİNİN ADINI YANLIŞ SÖYLEDİ

Kurban Bayram namazını Ankara Kocatepe Camii'nde kılan Bülent Arınç, vatandaşlarla cami içinde bayramlaşmasının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Konuşmasında bayram namazını yanlışlıkla 'Hacı BayramCamii'nde kıldığını ifade eden Arınç, milletin ve İslam aleminin bayramını tebrik etti. Arınç, "Allah tekrarına eriştirsin, bunlar mutlu olduğumuz günlerdir. Milletçe ve bütün İslam alemi, huzur içerisinde sükunet içerisinde, güzel bir bayram geçirir ve güzel günlerin müjdecisi olur." dedi.

"HACLARIN KABUL OLMASINI DİLİYORUM"

Arınç, "Müslümanlar, Arafat'taydı bugün de inşallah hacı oldular. Milletimizden binlerce, 10 binlerce insan da bu yıl hacca gitti. Özellikle sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Türkiye'den hacca giden kardeşlerimizin haclarının kabul olmasını diliyorum. Onlara inşallah eşleriyle, çocuklarıyla, aileleriyle birlikte huzurlu mutlu günler diliyorum. Bütün milletimiz de büyük bir sevinç içerisinde kardeşlik ve huzur içerisinde bu bayramı idrak edecektir. Hepimiz vazifelerimizi yapacağız." diye konuştu.

"ASKERLİK, ÖNÜMÜZDEKİ AY KISALACAK"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'askerliğin kısaltılması yönünde kafanızda belli bir takvim var mı' sorusuna şu karşılığı verdi: "Askerlik 12 aya inecek. Bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi doldurmuş olanlar tedricen terhis edilecekler. Zannediyorum önümüzdeki ay içerisinde böyle bir düzenleme gerçekleşir. Şimdiden askerlerimize hayırlı tezkereler diliyorum.

"TERHİSLER BAŞLAYACAK"

Bundan sonra da görevlerini yapacak kardeşlerimize, gençlerimize başarılar diliyorum. Bu 'demokratikleşme paketi' içerisinde yok, ama bildiğiniz gibi bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. İnşallah önümüzdeki ayran itibaren de bu süreyi dolduranlar terhis edilecek, yeni askere gidenler de 12 ay üzerinde gitmiş olacaklar."

 

Haber: Arınç: Askerlik Önümüzdeki Ay, 12 Aya İnecek

HABERLER.COM

Bu haber toplam 2672 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri