Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç`tan CHP`yi kızdıracak sözler

20.03.2009 20:21
Meclis eski başkanı Ak Parti Milletvekili Bülent Arınç, Bingöl`de CHP`nin başörtüsüne yönelik geçmişteki tavrını anlatırken çarşaf açılımına dikkat çekti.
Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, ``Başı örtülüye tahammül edemeyenler, sandığı görünce çarşaflıya rozet taktılar`` dedi.

Arınç, partisinin Bingöl PTT Kavşağı`nda düzenlenen mitinginde,seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte ``Rejim tehlikededir, laiklik tehlikededir`` diyenlerin çarşaflılara rozet taktığını söyledi.

Üniversiteye giden başı örtülü genç kızlara engel olan zihniyetin, bugün sandığı gördükleri için çarşaflılara rozet taktıklarını belirten Arınç, ``Nereden nereye geldik. CHP`nin Keçiören belediye başkan adayı `Her mahalleye Kuran kursu açacağım` diyor. Geçmişte de Kuran kurslarını kapatmak için geceli gündüzlü çalışmıştır`` dedi.

Bazı CHP`li belediye başkan adaylarının Kur`an-ı Kerim, eşlerinin ise çarşaf dağıttığını ifade eden Arınç, şunları söyledi:

``Allah`ım sen nelere kadirsin. Bize neleri gösteriyorsun. Bunları niçin yaptıkları beni ilgilendirmiyor. Ama siz güçlüsünüz, sizin gücünüzden korkan 70`lik siyasetçiler, şimdi çok şükür benim çarşaflı bacıma rozet takacak kadar ona değer vermeye başlamışlar. Türkiye bu çifte standartları gördü. Geçmişte benim Refah ve Fazilet partilerim kapatıldı. Bingöl`de yaptığı bir konuşmadan dolayı benim Genel Başkanım Sayın Erbakan cezaevine konulmak istendi, mahkum oldu. Bingöl meydanları pek çok şeye şahittir. Biz bu memlekete hizmet etmekten geri durmayacağız.``

-``AK PARTİ, TÜRKİYE`NİN KABUL OLUNMUŞ DUASIDIR``-

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal`ın yerel seçimlerde kendi alacağı oyu bırakıp AK Parti`nin alacağı oyu hesaplamaya başladığını iddia eden Arınç, ``Sayın Baykal `AK Parti yüzde 52 oy almalıdır. Yüzde 51 alırsa başarısızdır` diyor. Böylesi de görülmedi. Kendisi ne alacağından bahsetmiyor da AK Parti`nin alacağı oyu söylüyor. Bunu Allah söyletiyor` dedi.

Yerel seçimlerin ardından AK Parti iktidarının güçlenerek yoluna devam edeceğini ifade eden Arınç, genel seçimlerde de AK Parti`nin yeniden tek başına iktidara geleceğini söyledi.

AK Parti`nin ``Türkiye`nin en güzel meyvesi ve Türkiye`nin en güzel çiçeği`` olduğunu belirten Bülent Arınç, şöyle devam etti:

``AK Parti Türkiye`nin kabul olunmuş duasıdır. AK Parti bugüne kadar gelmiş geçmiş iktidarlar içinde kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, ihtiyarıyla, sarıklısıyla, sarıksızıyla, sakallısıyla, sakalsızıyla, boyu kısası ve boyu uzunuyla, güzeli ve çirkiniyle herkesin partisidir.``

-``BİZ KALELERİ ELE GEÇİRME MÜCADELESİ YAPMIYORUZ``-

Parti olarak barış içinde bir seçim yarışı geçirdiklerini vurgulayan Bülent Arınç, şunları kaydetti:

``Biz var ya da yok olma mücadelesi yapmıyoruz. Demokratik bir yarış yapıyoruz. Barış içinde yarış yapıyoruz. Halkımız üzerinde baskı kurmadan, tehdit edemeden, şantaj yapmadan, `Bana oy vermezseniz şunu yaparım` diye aba altından sopa göstermeden bir seçim yarışı yapıyoruz. Başka partilere de tavsiye ediyoruz. Biz birbirimizin kardeşiyiz, bu memleket için yaşıyoruz. Biz kaleleri ele geçirme mücadelesi yapmıyoruz. Bu vatan bizim. Bingöl hiçbir partinin babasının malı değil, Bingöllülerin malıdır. Bize oy verirlerse kazanacağız, vermezlerse saygı göstereceğiz. Biz bu memleketin insanıyız, kavga istemiyoruz. Barış istiyoruz. Düşmanlık değil, kardeşlik istiyoruz. Kimlik kökenli değil, hizmet siyaseti yapmak istiyoruz. Bu topraklar üzerinde yaşayan kimliği, kültürel hakları ne olursa olsun bin seneden beri kardeşçe yaşamış insanımızı birbirine düşman etmek için değil, düşmanlığı yok etmek için geliyoruz.``
Haber7
Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri