Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç ile Erdoğan tartışmamış

28.06.2013 00:28
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gezi Parkı olayları nedeniyle Erdoğan ile tartışıp istifa ettiği araya Cumhurbaşkanı Gül'ün girdiği iddialarını yalanladı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , Taksim Gezi olayları sırasındaki yaklaşımı sebebiyle Bakanlar Kurulu'nda Erdoğan ile tartışıp istifa ettiği iddialarına cevap verdi.
 
Bu iddialara yazılı olarak cevap verdiğini hatırlatan Arınç, "Böyle bir şeyin aslı yok." dedi.
 
Samanyolu Ankara Temsilcisi Abdulkadiroğlu'nun "Gerginlik oldu mu?" şeklindeki sorusuna ise Arınç, "Herkesin üslubunun farklı olabilir. Biz hükümetteyiz, Bakanlar Kurulu'nda ne biliyorsak konuşuruz. Ayrıca MKYK'da katılır yine bildiğimi söylerim. Parti grubunda konuşmam gerekirse konuşurum. Ayrıca özel bir şey söylemek istersem sayın Başbakan'dan rica ederim, bir araya gelir o konuları da görüşürüz. Bazen de aynı şeyi kendisi yapar." ifadelerini kullandı.
 
Arınç, "Yani bunları konuşurken sinirli mi olacağız, yumuşak mı olacağız, bunların tartışmasına girmek doğru değil." dedi.
 
İsim vermeden haberi yapan Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'ya da gönderme yapan Arınç "Bana yemin etsin demiş. Gazetecilikte siyasette yemin etmek diye bir kavram var mı" dedi.
 
Gezi Parkı olayları sırasında Başbakan'ın yurt dışında olduğu süreçte kendi ifadeleriyle, Erdoğan'ın yurda döndükten sonraki değerlendirme ve uygulamalarının örtüştüğüne dikkat çeken Arınç, "Demek ki fikir ve düşüncelerimizde ittifak söz konusu. Biz nerede ve ne söyleyeceğimizi biliriz." diye konuştu.
 


 

Bu haber toplam 2564 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri