Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç: Gülen'den Türkiye'ye dönmesini istedim

23.05.2013 01:45
ABD'de Fethullah Gülen ile görüşen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gülen'den Türkiye'ye dönmesini istediğini söyledi. Peki Gülen bu isteği nasıl karşıladı? İşte cevabı...

ABD'de Fethullah Gülen ile görüşen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ziyaretiyle ilgili ayrıntıları TRT Türk'te yayınlanan Görüş Farkı programında anlattı. Arınç, Gülen'den Türkiye'ye dönmesini istediğini belirterek, "Şu an için Türkiye'ye dönmesi gündemde değil" dedi.

GÜLEN DİKKATLİ OLMAMIZI İSTEDİ
 
Arınç, görüşme sırasında Gülen'in dünya politikalarında ve bazı konularda daha temkinli ve dikkatli olmalarını istediğini belirterek,  "Gulen'i ziyaretimde, yazılıp çizilen bazı konularda önerileri var mı, bizim görmediğimiz konularda bizi uyarmasını istedik." diye konuştu
 
"GÜLEN'DEN TÜRKİYE'YE DÖNMESİNİ İSTEDİM"
 
Arinc: Fethullah Gulen'den Türkiye'ye dönmesini istediğini de vurgulayarak, Gülen'in teklifi tebessümle karşıladığını ve şu an Türkiye'ye dönmesinin gündemde olmadığını söyledi.
 
Arınç'ın hükümetle cemaat arasında sorun hatta rekabet olduğu yönündeki iddialara verdiği yanıt ise şu oldu:
 
"Hükümetle cemaat arasında bir rekabetin olduğu köşe yazılarında söyleniyor. Hoca Efendi'nin hizmetini layıkıyla bilemediklerinden böyle kalıplara sokuyorlar. Hoca Efendi siyaset üstü bir insan, hükümetin her yaptığına 'aferin' diyecek bir yaratılışta görmemek lazım. 
 
BAŞBAKANIMIZI TAKDİR EDİYOR
 
Türkiye ve dünyayı yakından takip ediyor. Gününün büyük bir kısmını dünyada olanları okumakla ve analiz etmekle geçiriyor. Sayın Başbakanımızı takdir ediyor. Hükümetimizin son 10 yıldır yaptığı işleri takdir ediyor.
 
HAKLIYMIŞIM!
 
Bazı yorumları okudukça ne kadar haklıymışım diyorum. Elimin boş döndüğümü yazanlardan, hoş karşılanmadığımı yazanlara kadar... Allah onlara izan versin.  Küskünlük kırgınlık iddiası doğru değil.
 
AK PARTİ'Lİ GÜLEN İSTEMİYORUZ
 
Arınç, Gülen'in siyasete gireceği yönündeki iddialara ise, "Hiçbirimiz AK Parti'li Fethullah Gülen istemiyoruz, beklemiyoruz. Bizimle ilgili bir sorun yok. Görüşmedeki çok özel konuları da burada açıklamam" yanıtını verdi.ROTAHABER
 
Bu haber toplam 3374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri