Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç konuştu, balyoz tahliyeleri başladı

28.10.2011 16:24
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın önceki gün Deniz Feneri sanıklarını emsal göstererek Ergenekon ve Balyoz sanıklarının tahliye edilmesini istemesinin ardından Balyozda ilk tahliye kararı çıktı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın önceki gün Deniz Feneri sanıklarını emsal göstererek Ergenekon ve Balyoz sanıklarının tahliye edilmesini istemesinin ardından Balyozda ilk tahliye kararı çıktı. Balyoz davasının tutuklu sanığı Albay Sencer Başat'ın itirazı kabul edildi ve tahliye kararı çıktı.

Albay Sencer Başat, Kocaeli Gölcük’te ele geçirilen “Balyoz” belgelerine ilişkin olarak sürmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

ARINÇ KONUŞTU, TAHLİYELER BAŞLADI

Tahliye kararının Bülent Arınç'ın önceki gün Deniz Feneri soruşturması kapsamında 3 kişinin serbest bırakılmasına atıfta bulunarak Ergenekon ve Balyoz davalarından tutuklu bulunanların tahliye edilmesi gerektiğini söylemesinin ardından gelmesi dikkat çekti. Arunç, "Bunları tahliye eden (Deniz Feneri sanıkları) hakimin verdiği kararın, başka davalardaki hakimlere örnek olmasını diliyorum. Kalben inanıyorum ki yakın zamanda diğer mahkemeler, heyetler veya hakimler tahliye kararlarını vermeye herhalde başlayacaklar. Başlamaları gerekir diye söylemek istiyorum. Yoksa bunun izahı olamaz" demişti.

ŞAMİL TAYYAR SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Arınç'ın bu sözlerine en sert tepki yine AK parti milletvekili olan eski gazeteci Şamil tayyar'dan gelmişti. Tayyar, dün akşam katıldığı bir televizyon programında "Deniz Feneri bir yolsuzluk davasıdır. Sanıklar suçludur, değildir buna mahkeme karar verecektir ama bir an için suçlu olduklarını kabul etseniz bile bu bir yolsuzluk davasıdır. Ancak bir yolsuzluk davası ile bir darbe davasının terazinin iki ayrı kefesine konup tartılmasını ben doğru bulmuyorum. Talimat gibi algılanacak söylemlerden kaçınacağız. Bırakalım bağımsız yargı görevini ifa etsin'' demişti.

ROTAHABER 

Bu haber toplam 2000 defa okunmuştur
Hani yargı bağımsızdı?
Kafası karışık
Bakan emir verince tahliyeler başlamış, peki hani yargı bağımsızdı?
29 Ekim 2011 Cumartesi 11:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HANGİSİ DOĞRU?
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Bu millet hangi Bülent Arınç'a inanacak.Daha dün iyi ki bu ordu ile savaşa girmemişiz,askerlik dışında her şey ile uğraşmışlar diyen Bülent Arınç bugün görülmekte olan bir dava ile ilgili mahkemelere talimat verecek şekilde konuşuyor..Mahkemeleri ve hakimleri baskı altına almaya çalışıyor.Bülent Arınç'daki bu değişme neyin nesi?Sahi şu suikast meselesi ne oldu? Kendisi suç duyurusunda niye bulunamadı? Ortada çok ciddi suikast bulguları olmasına rağmen mesele neden kapatıldı? Şimdi yargıya intikal etmiş ve çok vahim iddiaları içeren bir davanın tutuklu sanıklarını serbest bıraktırmanın mücadelesini veriyor. Korku mu?tehdit mi?uzlaşma mı?
29 Ekim 2011 Cumartesi 04:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri