Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'a ölen oğlunu hatırlatan nikah

11.09.2011 08:44
Bülent Arınç, vefat eden oğlunun arkadaşı Furkan Korkutata'nın nikah töreninde duygusal anlar yaşadı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, vefat eden oğlunun arkadaşı Furkan Korkutata'nın nikah töreninde duygusal anlar yaşadı.

Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu ile JW Marriott Ankara Otel'de düzenlenen, Saadet Partisi eski milletvekillerinden ve HAS Parti genel başkan başdanışmanlarından Hüsamettin Korkutata'nın oğlu Furkan ile Merve Hamidi'nin düğün törenine katıldı.

Çiftin nikahlarını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıyarken, nikah şahitleri ise Arınç, Şimşek, Aksu, Saadet Partisi eski genel başkanlarından Recai Kutan ve eski bakanlardan Hüsamettin Özkan oldu.

Gökçek, nikahı kıydıktan sonra, çifte mutluluklar dileyerek, Başbakan Erdoğan'ın üç çocuk tavsiyesini hatırlattı. Gökçek, çifte evlilik cüzdanlarını vermesini ise Başbakan Yardımcısı Arınç'tan istedi.

Nikah cüzdanını vermeden önce bir konuşma yapan Arınç, düğünde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Çiftin nikahına kendilerinin yanı sıra salonda bulunanların da şahitlik ettiğini dile getiren Arınç, ''Çifte Allah'tan mutluluklar diliyoruz. Cenab'ı Allah dünya ve ahiret saadeti versin. Güzel bir hayat sürmelerini ve birbirinden hayırlı evlatlar nasip etsin. Gençlerimizin toplumda örnek bir aile olarak yaşamalarını nasip etsin'' dedi.

Arınç, Korkutata ve Hamidi ailesini yakından tanıdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Gerçekten ülkemizde herkesin itibar ettiği saygın ailelerden. Çok iyi evlatlar yetiştirdiler. Bunlardan birileri de elbette Furkan ve Merve oldu. Onlar inançlı, ahlaklı, evliliğin mesuliyetini bilen gençlerimiz. Güzel bir eğitim aldılar. Ümit ediyoruz ki bu evlilik hayırlı olacak. Hayırlı olmasını diliyoruz. Allah onlara güzel mutluluklar nasip etsin. Her günleri bu akşamki gibi neşeli olsun.''

-''FURKAN, MERHUM EVLADIMIZIN EN GÜZEL ARKADAŞLARINDAN BİRİYDİ''-

Düğünde bulunmalarının kendileri için büyük bir bahtiyarlık olduğuna işaret eden Arınç, Furkan'ın aileleri için ayrı bir özelliği, önemi olduğunu vurguladı.

Konuşmasının bu bölümünde duygusal anlar yaşayan Arınç, ''Furkan, merhum evladımızın en güzel arkadaşlarından biriydi. Rabbim inşallah ömrünü uzun etsin. Birbirleriyle güzel hatıraları inşallah yaşamaya devam etsinler'' diye konuştu.

Arınç'ın konuşması sırasında eşi Münevver Arınç'ın da duygusal anlar yaşadığı gözlendi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, konuşmasının ardından kendisinde bulunan evlilik cüzdanını çifte vermesi için Recai Kutan'a teslim etti.

Arınç'a teşekkür eden Kutan, genç çifte mutluluk diledi.

İslamiyette evliliğin önemine değinen Kutan, daha sonra çifte evlilik cüzdanlarını verdi.

Bülent Arınç'ın büyük oğlu Fatih, 1997'de Manisa'da bindiği otomobile bir hemzemin geçitte trenin çarpması sonucu 17 yaşındayken yaşamını yitirmişti. 

Bu haber toplam 6356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri