Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan Akil İnsanlar Açıklaması

03.04.2013 15:00
Bülent Arınç akil insanlarla ilgili açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Kendilerinden teyit alınan, bizzat kendi istekleriyle veya Sayın Başbakanımızın ve arkadaşlarımızın her kanaldan teklif ettiği ve kabul edildiği zannediyorum 62 isimle akil insanlar heyeti teşekkül etti'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Konuşmasından satırbaşları...

Yarın akşam Sayın Başbakan kendileri ile Dolmabahçe'deki ofiste bir araya gelecek bende orada olacağım. Yapacakları çalışmaların Türkiye için çok iyi olacağını düşünüyorum. Gruplandırıldılar.

Bunlara bir başkan bir başkan sözcüsü tayin edildi. Her türlü imkanların, bölgeler valilikler diğer kurumlar tarafından tüm ihtiyaçları karşılanacağı ifade edildi. Bunlar hükümetin tayin ettiği veya sayın başbakanın bizzat görevlendirdiği insanlar olarak görmemek lazım.

Başbakan bu listeyi titizlikle açıkladı.

Bunların hepsi Türkiye'nin seçkin insanlarıdır, ortak paydaları Türkiye'nin terörden kurtulmasıdır. Onlarla el birliiği iş birliği gönül birliği yapılmalıdır. Bu sayının kısıtlı olması gerekiyordu. Yüzlerce insanı böyle bir şemanın içine dahil etmek mümkün olamaz. Her biri çok değerli insanlardır. Bu kişilerin Türkiye'ye bugüne kadar yaptıkları katkıları ile böylesine bir görevi daha iyi yapacaklarına inandım.

62 kişi 1 aylık bir  çalışmayla süreci anlatacak.

Her biri kişiliği itibariyle değerli insanlardır. İsimleri gördüğüm zaman bu kişilerin Türkiye'ye yaptıkları katkıları daha da iyi yapacağına inandım. 

Dün Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu'nun evinde toplantı yapıldı.Mavi Marmara baskınında şehit olan ailemizin eşleri çocukları katıldı. Tazminat konusu gündeme gelmedi.

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri