Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan bedelli askerlik açıklaması

06.05.2013 21:01
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kurul sonrası basın toplantısı düzenledi.

Yaklaşık 5 saat süren Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç kameralar karşısına geçti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında belediyelerin borçlarına karşılık ödeneklerinden kesinti yapılmayacağını açıkladı.

BEDELLİ ASKERLİK

Başbakan Yardımcısı, böyle bir konunun kesinlikle düşünülmediğini söyledi. Son olarak yapılan bedelli askerlikte yaş 30 olarak belirlenmişti. Ücretin de 30 bin TL olarak belirlenmişti.

Arınç, şu an itibaren düzenlemenin olmadığı bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili olarak, “Şu an itibariyle bir düzenleme söz konusu değil, uygun bir ortam olursa değerlendirilir” dedi

MAVİ MARMARA MAĞDURLARINA ÖDENMESİ GEREKEN TAZMİNAT

Başbakan Yardımcısı, ikinci görüşmelerden de bir sonuç çıkmadığını üçüncü görüşmelerin olacağını söyledi. Muhtemel görüşmelerin Türkiye’de olması öngörülüyor.

GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUĞU

Beşiktaşlı olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Galatasaray’ın şampiyonluğu soruldu. Arınç, Bakanlar Kurulu’na böyle bir konuyla başlamayı uygun bulmadığını söylerken, Galatasaray’ı tebrik etmeyi unutmadı.

VALİLER KARARNAMESİ

Başbakan Yardımcısı’na internet medyasında yer alan Doğu’da valilerin Batıya, Batı daki valilerin doğuya atanacağı böyle bir konunun olup olmadığı soruldu. Arınç, “böyle bir şey olsaydı haberim olurdu” dedi. 

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri