Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan çözüm sürecine ilişkin açıklamalar

06.04.2013 01:08
Bülent Arınç: "3 ayda kimsenin hayal edemeyeceği noktaya ulaştık"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,sürecin çok iyi ilerlediğini, 3 aydaki sonuçların kimsenin hayaledemeyeceği noktada olduğunu belirterek, "Öcalan'ın 21 Mart'taki mesajı okunduğunda orada geçen cümleleri verilen mesajları kimse aklındangeçirememişti. Allah fitneden saklasın; bir arıza, sabotaj, provokasyonolmazsa bu şekilde devam ederse Türkiye bu beladan kurtulacak. Herkesumutlu, umutluyuz. Güzel günler göreceğiz güneşli günler" dedi.

"DESTEK YÜZDE 80'E ULAŞACAK"

Bülent Arınç, sürecin olumsuz neticelenmesi durumunda başa dönüleceğini, asker, polis hükümetin görevini yapacağını anlatarak üzüntülerin devam edeceğinivurguladı. Arınç, sürece şu anda desteğin yüzde 60 olduğunu, suların durulması halinde bu desteğin yüzde 80'e ulaşacağını da bildirdi.

ŞEHİT AİLELERİNE MESAJ

Bursa'da AS TV'de objektif programında canlı yayın konuğu olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, şehit aileleri ve gazilerin kabul etmeyeceği hiç bir çözümü kabul etmeyeceklerini, milletin daha huzurlu rahat olması karşılığında büyük bir risk aldıklarını anlattı.

"HAYAL EDİLEMEYECEK AŞAMALAR KAT ETTİK"

Akil adamları, herkes kendi alanından baktığında eleştirebileceğini ifade eden Arınç, "Akil insanları herkese beğendirmek zorunda değiliz. CHP zor durumda, inanıyor ama destek vermiyor. Parti içinde farklı düşünen insanlar var. Kemal Kılıçdaroğlu, parti içinde kendi etkisini gösteremiyor. MHP hala bildiği kafada. Zaman tüneli içindeler. 20 sene önce ne söylediyse hala aynı şeyleri söylüyor. Her şey değişti, onlar değişmiyor. Çözüm süreci ile alakalı mecliste kurulan araştırma komisyonuna ise 'Hakikatleri Arama komisyonu' adı verilmesi, doğru değildir. Çünkü bu isim, Abdullah Öcalan tarafından dillendirilmiştir. Onun belirlediği bir adı, bu komisyona vermek doğru değil. CHP'nin asıl amacı bu olduğuna göre, bu komisyona destek vermesi lazım. Hamzaçebi CHP'nin katılmayacağını söyledi. Kendi bilir. Biz de komisyona üye veren partilerle çalışırız. Yola çıkıldı, 3 ayda kimsenin hayal edemeyeceği aşamalar kat ettik. Allah fitneden saklasın. Arıza, sabotaj olmazsa Türkiye bu şekliyle devam ederseTürkiye bu beladan kurtulacak gibi. Herkes bu sürecin başarıylasonuçlanacağından ümitli" dedi. 

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri