Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan dövizli askerlik müjdesi

25.06.2013 01:46
Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Başbakan YArdımcısı Bülent Arınç dövizli askerlik ile ilgili de açıklama yaptı.
5.5 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
DÖVİZLİ ASKERLİK MÜJDESİ
 
Arınç dövizli askerlikle ilgili bir soruya "Evet bedel düşürülecek. Hükümet olarak bu müjdeyi verebiliriz." dedi.
 
Gezi Parkı eylemleri ile ilgili konuşan Arınç, polis kurşunu ile öldüğü belirlenen Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili "Olayın gidişatına göre, kendisini koruma amaçlı bir eylem olduğu mahkeme tarafından tespit edilebilir" ifadesini kullandı.
 
"10 GÜNE AÇIKLARIZ: BEDEL DÜŞECEK"
 
Bu konuda beklenti içen vatandaşlarımıza şunu söyleyebilirim. Bu bedelin 10 bin Avro üzerindeki bedelin yüksek olduğu, ödenmesinde güçlük çekildiği talepleri 4 ay öncesinden Bakanlar Kurulu'na gelmişti. Sayın Başbakanımızın yaptığı toplantılarda en az 2025 kişiye söz vermek suretiyle bu konuda ne düşündüklerini ifade etmelerini istemiştir. Bu konu bugün de görüşüldü. Taleplerin haklı ve makul olduğuna karar verildi. Milli Savunma Bakanımız, Maliye Bakanımız ve Sayın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ biraraya gelerek önümüzdeki 1 hafta 10 gün sonra bu yurttaşlarımızın bu bedelin düşürüleceği haberini vereceğiz. Evet bedel düşürülecektir.
 

 
Bu haber toplam 2514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri