Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan Ergenekon yorumu: "Geçmiş olsun"

06.08.2013 00:31
Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı basın açıklamasında Ergenekon kararları ile ilgili soruları da cevaplandırdı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında Ergenekon kararlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Açıklamadan satırbaşları:

"Adalet Bakanımız bilgi verdiler. Televizyonlar nasıl bilgi verdiyse biz de bunun özeti şeklinde bilgilenmiş olduk. Bazı davaların birleştirilmesi suretiyle gittikçe büyüyen bir dava. Beraat edenler, ceza alanlar, haklarında yurtdışına çıkış yasağı konular oldu.

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Bu karar bir yargı kararı. Bağımsız yargıya ait bir karar. Bu bir bidayet kararı. Bugün verdiği kararla mahkeme dosyayı kapatmış oldu. Gerekçeli karar en kısa sürede hazırlanmış olacaktır. Bazı cezaların bazı kişiler için fazla olduğu söylenebilir. Yakıştırılanlar vardır yakıştırılmayanlar vardır. Bazıları hakkında 100 yılı aşıyor, bazıları hakkında 40 yılı aşıyor."

"Şu an kesinleşmiş bir hüküm yok ama önemli bir durumla karşı karşıyayız.Türkiye son yıllarda böyle bir dava ile karşılaşmamıştı. Yargı kendine göre en doğru kararı verdi. Bundan sonrasını da hep birlikte göreceğiz. Biz kimsenin mahkum olmasından mutlu değiliz. El çırpacak değiliz ama ortada bir yargı kararı var. Siyasilerin daha dikkatli açıklamalar yapması gerekiyor. Şimdilik herkese geçmiş olsun demekten başka diyecek bir şey yok."
 

 
Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri