Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ARINÇ'TAN FİRECİ VEKİLLERİ TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

16.10.2012 00:46
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, erken yerel seçimlerin öne alınmasına ilişkin oylamada fire veren vekilleri tehdit eder gibi açıklama yaptı.
Siyaset - 15 Ekim 2012 14:22

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, erken yerel seçimlerin öne alınmasına ilişkin oylamada fire veren vekilleri tehdit eder gibi açıklama yaptı.

Ankara yerel seçimlerin erkene alınmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin referandum eşiğine takılmasıyla adeta toz duman oldu.

MHP’nin “Biz oyumuzun arkasındayız”, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Meclis’in kararına saygı duyulmalı” açıklamaları yanında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “ret” oyu atan milletvekilleri konusundaki "Bir genel başkan 'Bu teklif benimdir' dedikten sonra milletvekili başka düşünce sergilemez. Gösterirse yanlış olur. O kadar büyük bir yanlış olur ki, sonunda siyasi hayata veda etmek zorunda bile kalabilir" uyarısı öne çıktı.

ARINÇ: OY VERMEYENLER SİYASİ HAYATA VEDA ETMEK ZORUNDA KALABİLİR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel seçimlerin öne alınmasına yönelik TBMM’de yapılan oylamaya ilişkin, ”Bir partinin genel başkanının MHP de olsa AK Parti de olsa prestiji var, gücü var. ’Ben buna imza koydum, bu teklif benimdir’ dedikten sonra hiçbir milletvekili hiçbir düşünceyle bunun aleyhinde bir davranış gösteremez. Gösterirse yanlış olur, o kadar büyük bir yanlış olur ki, sonunda siyasi hayata veda etmek zorunda bile kalabilir” dedi.

Arınç, partisinin İl Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin öne alınmasıyla ilgili TBMM’de yapılan oylamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Oylamaya katılmayan milletvekillerini eleştiren Arınç, şunları kaydetti:

”İtiraf etmeliyiz MHP içinden de AK Parti içinden de veya tamamı MHP’den veya tamamı AK Parti’den Allah için doğru konuşmalıyız, kimsenin kalbini yarıp bakamadık, kimsenin arkasına hafiye de takmak niyetinde değiliz eksik oy verenler çıktı gibi. Yani şu veya bu sebeple seçimlerin öne alınmasını zihninde kabul edemeyen herhalde birkaç milletvekilimiz olmuş gibi buna MHP de dahil... Bir partinin genel başkanının MHP de olsa AK Parti de olsa prestiji var, gücü var. ’Ben buna imza koydum, bu teklif benimdir dedikten sonra hiçbir milletvekili hiçbir düşünceyle bunun aleyhinde bir davranış gösteremez. Gösterirse yanlış olur, o kadar büyük bir yanlış olur ki, sonunda siyasi hayata veda etmek zorunda bile kalabilir.” 

Bu haber toplam 1940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri