Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözler!

27.08.2013 00:04
Kılıçdaroğlu'nun "böyle bir adamdan Hükümet Sözcüsü olmaz" sözlerine Arınç, "ben Meclis Başkanı'yken Kılıçdaroğlu stajyerdi" sözleriyle karşılık verdi.

YAZETE.COM

Habertürk TV'de Başkent Gündemi programına konuk olan Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözlerle tepki gösterdi. 

Arınç, Bekir Bozdağ olayında Kılıçdaroğlu'nun etik davranmadığını ve sonrasında doğruyu söylemediğini belirtirken, kendisine yönelik "ondan hükümet sözcüsü olmaz" şeklindeki sözlerini de sert ifadelerle eleştirdi. 

İşte Arınç'ın o sözleri...

"Bekir Bozdağ Bey'e Hacıbektaş'ta bir saygısızlık edildi, saldırı yapıldı. Önce Bekir Bozdağ konuşuyor, Ana Muhalefet Partisi Lideri en son konuşuyor. Bozdağ çıktığında yuhalanıyor, inerken de bir saldırıya maruz kalıyor. Geliyor Kılıçdaroğlu'nun yanına, anlatıyor meseleyi. Kılıçdaroğlu ondan sonra çıkıyor konuşmasında özür dilemek yok, saldırganı kınamak yok, olaydan duyduğu üzüntüyü ifade etmek yok. 

"CHP'Lİ VEKİLLER SALDIRGANIN YANAĞINDAN ÖPTÜ"

Üç tane milletvekili var, hepsi saldırganın başında. Kimi yanağından öpüyor, kimi ağzına su veriyor, kimisi polisin elinden alıyor. Ben bunu Bakanlar Kurulu sonrası eleştirdim. En azından orda bir özür dilemesi veya herkesin içinde bir geçmiş olsun demesi gerekirdi. 

Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, böyle bir adamdan hükümet sözcüsü olmaz. Neden, çünkü ben orda saldırganı kınadım falan. Kılıçdaroğlu'na şunu söyleyeceğim. Benimle kendini hiç kıyaslama. Bana Hükümet Sözcülüğü'nü de çok görme. 

"BEN MECLİS BAŞKANIYKEN KILIÇDAROĞLU STAJYERDİ"

Kılıçdaroğlu 2002'de parlementoya girdi, Plan Bütçe Komisyonu'nda staja başladı. O zaman ben Meclis Başkanı'ydım. Ben Refah Partisi-Fazilet Partisi'nde en yüksek oyla Grup Başkan Vekilliği yaptım. AK Parti'nin kuruluşunda oy birliğiyle Grup Başkanlığı yaptım. İki dönem Meclis Başkanlığı yaptım. En son 385 oyla seçildim. Bana oy verenlerin içinde de 25 tane CHP'li milletvekili vardı. Şimdi Başbakan Yardımcısıyım, Hükümet Sözcüsüyüm. 

Ben doğru, ilkeli, seviyeli siyaset yapan bir adamım. Kendisini de doğru konuşmaya alıştırsın. Avukatlık dönemimizde bize tavsiye edilmişti: Şahit yalan söylerse, yalan söylüyor demeyeceksin. Doğruyu söylemiyor diyeceksin diye. 

Biz de artık yalan söylüyor demeyelim, ama hep doğruları konuşsun. Bu bir. İkincisi de, siyasetçiye sahip çıksın. Yani adı Çarkçı Kemal'e çıkmış bir adamın 'bundan hükümet sözcüsü olmaz!' demesini ben hazmedemem. Ben Meclis Başkanlığı yapmış bir insanım hükümet sözcülüğünden önce. 

"GENEL BAŞKANLIK'A NASIL GELDİĞİNİ DE BİLİYORUZ, SÖYLETMESİN BENİ!"

Onun geçmişte bürokraside SSK'yı batıran bir Genel Müdürlüğü var. Nasıl Genel Başkan olduğunu da biliyoruz. Hangi dengelerin üstünde sörfyaptığını ve Genel Başkan olarak kaldığını da biliyoruz. Söyletmesin beni. Benden Hükümet Sözcüsü de olur, Meclis Başkanı da olur, Genel Başkan da olur, herşey olur. Ama kendisinden bugüne kadar birşey olmadı. "

Bu haber toplam 2180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri