Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan olay olacak Sarıgül yorumu

01.11.2013 10:59
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Arınç, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olması konusunda"Sarıgül de olsa Sarıgül gibi 10 kişi de olsa CHP'nin İstanbul'u kazanamayacağına inanıyoruz" dedi.

29 Ekim resepsiyonunda "Hedef tahtasına koyarsanız beni de bulamazsınız"açıklaması yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'e bir destek de Başbakan Yardımcısı Arınç'tan geldi. Arınç, Biz"Genelkurmay Başkanımızla her Türk vatandaşı olarak iftihar etmeliyiz. Bir defa gerçek bir asker, görevini iyi bilen askerdir" dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenindeki açıklamaları ile gündeme gelen GenelkurmayBaşkanı Orgeneral Necdet Özel'in sözlerini de değerlendiren Başbakan Yardımcısı Arınç'ın açıklamaları özetle şöyle:

DEĞERLİ ASKER

Bugün biz Genelkurmay Başkanımızla her Türk vatandaşı olarak iftihar etmeliyiz. Bir defa gerçek bir asker, görevini iyi bilen bir asker. Dağlardan, terörle mücadeleden, askerin içerisinden bir asker babanın oğlu olarak gelmiş ve askerlikten başka birşeyi bilmeyen ve sivil iradenin emrinde bir görevli olarak sadece kendisine Anayasa'da verilmiş görevleri ifa etmeye çalışan bir değerli asker.

BUNLARIN İÇİNDE BİZ YOKUZ

Türkçülük ve Kürtçülük siyasi söylemlerdir. Bunların içinde biz yokuz. Siyasi Kürtçülük ne kadar kötüyse siyasi Türkçülük de o kadar kötü. Bu ülkenin parçalanması, bölünmesinde, geldiğimiz noktada bunların ne kadar büyük etkisi olduğunu görebiliriz.

BİZİM AÇIMIZDAN OLUMLU

 

Onu (MİT Müsteşarı Hakan Fidan) yıpratmaya çalışanlar, bir takım kişilere yazı yazdıranlar veya Türkiye-İran, Türkiye-İsrail, Türkiye-ABD ilişkilerini bozmaya gayret edenler var. Ama gelinen noktada ABD Büyükelçisi'nin de, İsrail tarafından yapılan açıklamaların da bizim açımızdan olumlu olduğunu söyleyebilirim.

ÇİN'DEN FÜZE ALIMI

Çin ile müzakereler başlayacaktır, henüz ihale süreci kesinleşmemiştir. Görüşmeler sonucunda Türkiye ile bu füze ihalesi konusunda Çin belli noktalarda anlaşmazlığa düşerse bizim tercihimiz farklı olabilir.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Devletin bütün organları, bütün güvenlik güçleri ve Hükümet, terörle mücadele konusunda bir adım geri atmamıştır. Herkes görevinin başında.

(Çözüm süreci) Meydan okumuyorum ama bize bu tehditleri savuranlar varlığımızı bilsinler. Her şeyden haberdarız, her şeyi kontrol altında tutuyoruz.

KORKULACAK HİÇBİR ŞEY YOK

(Başörtülü büyükşehir belediye başkanı ve bakan) Hepsi ihtimal, korkulacak hiçbir şey yok. Vehimler, korkular, zanlar bitti artık. Yeni Türkiye'de demokrasi ve özgürlükler var.

INTERNETHABER

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri