Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arkasında Siyonistler var

16.01.2014 22:55
İHH Başkanı Yıldırım’dan “operasyon” değerlendirmesi

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, İHH’nın Kilis şubesine yönelik operasyonun arkasında “siyonistlerin” olduğunu belirtti. 2. Uluslararası Suriye Donörler Toplantısı’nın STK oturumları için Kuveyt’te bulunan Yıldırım, İHH’nın Kilis şubesine geçen salı günü Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından yapılan baskını değerlendiren Yıldırım, “İHH’ya yapılan bu son haksız uygulama ve tezgah deşifre olmuştur” dedi.

İHH’nın yönetim kurulu olan bağımsız teşkilat olduğunu, bu çerçevede hiçbir örgütle ilişkisi olmadığını kaydeden Yıldırım, şunları söyledi: “Hedeflerimizi yerine getirirken insan eksenli düşünceler içindeyiz. Bizi herhangi bir örgütle bağlantılamaya çalışanların art niyetli olduğunu biz de halkımız da çok iyi biliyor. İHH’ya yapılan bu son haksız uygulama ve tezgah aslında deşifre olmuştur. Bunun arkasında siyonizmin olduğu çok açıktır” “Ne yazık ki Türkiye’de yargının ve emniyetin içerisinde siyonizmle iş tutanların varlığı aşikar olmuştur” diyen Yıldırım, hem hükümete hem de Türkiye’nin dünyaca tanınmış “STK”sı olan İHH’ya karşı kirli operasyon yürütüldüğünü vurguladı. Dışarının iradesiyle hareket eden hiçbir yapının halkın gönlünde uzun vadeli yer bulamayacağının altını çizen Yıldırım, “Şu anda da ne yazık ki bu tezgahı kuranlar artık irşat ve hizmet mantığı dışına çıkarak mafyavari tutum içine girmişlerdir” ifadesini kullandı.

Ülkemizde Çeçen cinayetlerine de göz yumuldu

İHH Başkanı olarak şahsına karşı eylem hazırlığı içinde olan suikast timinin Türkiye’ye geldiği iddilarına da değinen Yıldırım, bunun arkasında şu ortamdan yararlanmak isteyen ve İHH’yı kendisi için büyük bir tehdit olarak gören İsrail’in var olduğu ihtimaline vurgu yaparak sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrıca kullandıkları tetikçiler var. Eğer bu tetikçilerin izini sürmek istiyorsak, üstü örtülen Çeçen cinayetlerinin de tekrar ele alınması gerekiyor. Türkiye gibi bir ülkede bütün faili meçhuller bulunduğu halde Çeçenlerle ilgili cinayetler henüz çözülememiş durumda. Bu da acaba içeriden birileri bu Çeçen cinayetlerine göz yumuyor veya kapı açıyor mu gibi soruları akla getiriyor

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri