Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arzu Yılmaz: Korku cumhuriyeti kuruluyor İZLE

01.06.2014 12:11
Today's Zaman yazarı İhsan Yılmaz'ın eşi öğretim üyesi Arzu Yılmaz Halk TV'de Gezi'nin yıldönümüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Today's Zaman yazarı İhsan Yılmaz'ın eşi Fatih Üniversitesi Öğretim Üyesi Arzu Yılmaz, dün akşam Gezi olaylarının yıldönümünü değerlendirmek için Halk TV'de canlı yayına çıktı.

Polisin eylemcilerin karşısında durmasının nedeninin bir korku cumhuriyetinin korku cumhuriyetinin kurulduğunun göstergesi olarak yorumladı. Eylemcilerin can güvenliklerini korumak için bazı teçhizatlar kullanmak zorunda kaldıklarının altını çizdi.

 

İşte Arzu Yılmaz'ın açıklamaları;

KORKU CUMHURİYETİ KURUYORLAR

"Genel seçim için sizin oyunuza ihtiyacım yok mesajı alıyorum ben bugünkü eylemcilerin karşısında duran polislerden, Başbakan'ın söylemlerinden. Ama korku cumhuriyeti kurmaya çalıştığı gayet açık. Resimler onu gösteriyor.

POLİSLERİN TEÇHİZATI BUNUN GÖSTERGESİ

Yarın şimdi basından da takip edeceğiz. O polislerin copları, teçhizatları vs. korku cumhuriyetinin bir göstergesi. Ve göreceğiz, eylemcilerin başına inşallah kötü bir şey gelmez.

EYLEMCİLERİN TECHİZATI CAN GÜVENLİĞİ İÇİN

Ama polislerin başına bir şey gelmeyeceğini ben adım gibi biliyorum. Çünkü o eylemciler hazırlıklı gitmiyorlar, sadece can güvenlikleri için belki maske alıyorlar yanlarına, belki süt alıyorlar, limon alıyorlar, bu kadar yani teçhizatları.."

Kaynak:
Bu haber toplam 5304 defa okunmuştur
şu hale bak!
ekrem bey
kimler kimlerle kolkola , işbirliği içinde, canciğer kuzu sarması olumuşlar! hala inanmayacakmısınız?!
01 Haziran 2014 Pazar 15:43
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri