Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asder Geleneksel İftar programında adalet diyenler ile buluştu

14.08.2011 00:09
Bu yıl 12. si düzenlenen ASDER iftarı diğer yıllardan farklı idi

13.08.2011 Cumartesi akşamki iftar organizasyonunda,  Kasımpaşa Sosyal Tesisleri ASDER gönüllülerine ev sahipliği yaptı. Hayli neşeli geçen iftarda kartlarını ve yeşil pasaportlarını alanların özellikle yüzleri gülüyordu. Kararname mağduru olup verdikleri dilekçelere “RED” cevabı alan mağdurlar ise mahzun fakat onurlu idiler. Bu mücadele bir onur mücadelesi idi ve devam etmeli idi.

İftarda ASDER Genel Başkan Yardımcılarından Emekli Binbaşı Gürcan ONAT gelen telgrafları okudu, aynı zamanda Necip Fazıl KISAKÜREK’in Sakarya şiirini okuyarak gelenleri coşturmasını bildi. İftara Katılamayan, Sayın Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir TOPBAŞ ve bazı belediye başkanları iftara katılamamış lakin  göndermiş oldukları telgraflar ile renk katmışlardı.

ASDER Onursal Başkanı Em. Tuğamiral Adnan TANRIVERDİ, ASDER Başkanı Prof. Dr. Nevzat TARHAN, ASDER Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ahmet ALPER ve Ankara Temsilcisi Em. Kur. Albay Mehmet Yavuz AY konuşmaları ile ASDER’in haklı onur mücadelesinden bölümler aktardılar. 

Ülkemizdeki yeniden yapılanmanın özellikle Sivil bir anayasaya olan ihtiyacın bir an önce hayata geçirilmesi konusundaki lüzumu konuşmaların ortak noktası idi.

Bir diğer önemli konu, kapsam dışı kalan mağdurlara yönelik yapılması gereken çalışmaların planlanması oldu.

Yenen yemekler ve akşam namazını müteakip uzak yoldan gelenler erken ayrılmak zorunda kaldılar.

ASDER bundan sonra yeni mekanında adalete gönül verenler ile buluşmaya devam edecek. 

Ahmet TÜRKAN - Habername

 adnan-tanriverdi.jpg

 

 

Bu haber toplam 2644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri