Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aselsan mühendisleri öldürüldü mü?

19.10.2011 07:55
İntihar ettikleri açıklanan Aselsan mühendislerinin ölümünü araştıran savcı, yeni delillere ulaştı. Boğazdaki 20 cm’lik kesik ve bileklerdeki kesik şekilleri en büyük delili oluşturuyor.

Ankara’da beş yıl önce aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde bulunan Aselsan Mühendisi Hüseyin Başbilen’in ölümüyle ilgili ilginç bulgulara ulaşıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, otopsi raporunda Başbilen’in boğazındaki 20 cm’lik kesiğin 2-3 cm olarak gösterildiğini belirledikten sonra hazırlanan raporun Adlî Tıp Genel Kurulu’ndan onaylatılmadığını saptadı. Askerî casusluk ve Ergenekon soruşturmalarında elde edilen “aselsan.doc” isimli belgeyi de inceleyen savcılık, Adlî Tıp Daire Başkanlığı’nda olayın “intihar” olmadığı yönünde muhalefet şerhi koyan uzmanların “Başbilen’in boynunda ve bileğinde bulunan kesiklerin yönleri ve şekli ile kesik sayısı”nı cinayet şüphesini güçlendiren kanıt olarak dosyaya koydu.

Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle intihar ettikleri öne sürülen Aselsan mühendisleri Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken ve Hüseyin Başbilen’in ölümleriyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Başbilen’in babası Vehbi Başbilen’in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçe üzerine soruşturma derinleştirildi. Askerî casusluk ve Ergenekon soruşturmalarında Aselsan intiharları ile ilgili yeni delilleri de inceleyen savcılık, Başbilen’in ölümünün arkasındaki sır perdesini kaldırmak için iki yıl boyunca olay yeri inceleme ekipleri, Aselsan’da görevli askerî personel ve Başbilen’in yakın çevresinin ifadesine başvurmuştu. İfade verenler, Başbilen’in ölmeden iki ay önce evlendiğini ve psikolojisinin son derece düzgün olduğunu anlatmıştı.

Otopsi raporu yasal değil
Adlî kaynaklardan alınan bilgiye göre, “psikolojik sorunlar nedeniyle intihar etti” denilen mühendis Halim Ünsem Ünal haricinde diğer mühendislerin psikolojik tedavi kaydı bulunmadı. Savcılık, Başbilen’in ölümünün ardından hazırlanan otopsi raporunun Adlî Tıp Genel Kurulu’nda onaylatılmadığı için yasal olmadığını saptadı. Adlî Tıp Daire Başkanlığı’nın 10 üyesinden yedisinin “intihar”, üçünün de “cinayet” dediği otopsi raporu, Başbilen’in cesedinin bulunduğu tarihte çekilmiş olay yeri inceleme ekiplerince çekilen video kayıtlarıyla birlikte yeniden Adlî Tıp Kurumu’na gönderildi.

20 cm kesik 2-3 cm gösterildi
Yapılan incelemelerde, otopsi raporunda Başbilen’in boynundaki kesik oranının yaklaşık 20 cm uzunluğunda olmasında rağmen, 2-3 cm olarak gösterildiği belirtildi. Başbilen’in son dönemde yaptığı tüm telefon görüşmelerinin yanı sıra aracında bulunduğu esnadaki hali ve çekilen video kayıtları yeniden incelendi. Savcılığın şu ana kadar elde ettiği delillerin cinayeti işaret ettiği belirtilirken, soruşturmanın Adlî Tıp Genel Kurulu’ndan gelecek rapora bağlı olarak yürütüleceği öğrenildi. Soruşturmada, iddianamenin yılbaşından önce hazırlanacağı ifade edildi.

‘Parmaklarda kan izi yok’
Adlî Tıp Raporu’na şerh koyan üç üye, şerh gerekçelerinde “aynı anda hem bileğini hem de boynunu keserek intihar vakalarının bulunmasına karşın Başbilen’in boynunda ve bileğinde bulunan kesiklerin yönleri ve şekli ile kesik sayısının intihar vakalarında görülenin aksine tek kesik olması ayrıca Başbilen’in parmaklarında kan izine rastlanmamış olmasının” cinayet ihtimalini gündeme getirdiğini belirtmişti.

‘Oğlumun intiharına inanmadım’
Taraf ’a konuşan Hüseyin Başbilen’in babası Vehbi Başbilen, “Oğlumun intihar ettiğine başından beri ne inandım ne de ihtimal verdim. Umarım her şey ortaya çıkar. Ailecek dileğimiz, ölümünün arkasındaki sır perdesinin kaldırılmasıdır” dedi. Baba Başbilen, oğlunun hem uzak mesafede daha etkili bir kanas silahı projesi hem de F16, milli tank projelerinde yer aldığını, söz konusu projeleri tamamladığını ölmeden bir gün önce kendilerine aktardığını söylemişti.

Diğer ölümler de mercek altında
Bu arada Hüseyin Başbilen’in yanı sıra aynı yıl intihar eden mühendisler Halim Ünsem Ünsal ve Evrim Yançeken’in ailelerinin başvurusu olmadığı halde savcılık, Başbilen’in ölümü ile bağlantısı olabileceği ihtimalinden yola çıkarak otopsi raporlarını ve dosyadaki tüm evrakları mercek altına aldı.

TARAF 

Bu haber toplam 6608 defa okunmuştur
İLUMİNATİ TÜRKİYE
CONNECT
DÜNYAYI SARAN İLUMİNATİ TEHLİKESİ HERYERDE ADAMLARI VAR ŞEYTANA TAPIYORLAR DEŞİFRE OLDULAR WWW.UYANMAPROJESİ.NET BU SİTEYE GİRİN GÖRÜN ÇOK ENTERESAN VİDEOLAR VAR ÖZELLİKLE GELENLER BELGESELİ HERŞEYİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR LÜTFEN İZLEYİN PAYLAŞIN ÖZELLİKLE İSLAM COĞRAFYASINA OLAN SALDIRILARI DAHA NET ANLAYACAKSINIZ SAYGILAR
20 Ekim 2011 Perşembe 10:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
derin çeteler
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Devlet içine yerleşmiş derin çeteler TC devletinin dışarıya bağımlı olması için milli ve yerli olan her türlü projeyi engelliyorlar.Bu da Türk derin devlet yapılanmasının diş kaynaklı olduğunu gösteriyor.Eegenekoncu yapı devletten temizlenmedikçe bu millet ne hak ettiği refaha ne de hak ettiği hürriyete kavuşacaktır.
19 Ekim 2011 Çarşamba 09:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri