Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aşırı sağcı parti liderine Müslüman dersi!

22.05.2013 00:07
Hollanda'da yaşayan müslümanlar, aşırı sağcı parti lideri Wilders'a pankartla hoşgörü dersi verdi.
  • Aşırı sağcı parti liderine "Wilders'ı seviyoruz" pankartı ile hoşgörü mesajı verildi.
  • Mahalleli pankartı, kimseye karşı ön yargılı olmadıklarını göstermek amacıyla astı.
  • Parti lideri Wilders, ziyareti esnasında mahallede 10 dk yürüdü, kimseye temas etmedi.
Hollanda 'nın Lahey kentinde Müslümanların yoğun olarak yaşadığıSchilderswijk mahallesini ziyaret eden aşırı sağcı Özgürlük  Partisi (PVV) lideri Geert Wilders 'a hoşgörü dersi veren bölge sakinleri, caddelerine "Wilders'ı seviyoruz" pankartı astı.
         
Holanda'da geçtiğimiz günlerde bazı yayın organlarında, Schilderswijk'tekiMüslümanların "yerli halk"a baskı uyguladığı yönünde haberler yer alması üzerine mahalleyi sabah saatlerinde önce, basına haber vermeden Başbakan Yardımcısı Lodewijk Asscher ziyaret etti.
 
Asscher'den sonra da mahalleye, ziyaretini günler öncesinden açıklayan Wilders geldi. Basının yoğun ilgi gösterdiği kısa ziyaret, yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti.
 
Aşırı sağcı liderin yıllardır hedefinde olan ve bölgede yoğun olarak  yaşayan Müslümanlar ise hoşgörü mesajı vermek amacıyla bir caddenin ortasına  "Wilders'ı seviyoruz" pankartı astı. Mahalle sakinleri, pankartı kimseye karşı ön yargılı olmadıklarını göstermek amacıyla astıklarını dile getirdi.
 
Ziyaretinde önce polis merkezine giderek bilgi alan Wilders, ardından mahallede 10 dakikalık bir yürüyüş yaptı. Mahalle sakinleri ve esnaflatemas etmeyen Wilders, açıklamasında, ziyareti mahallenin "norm ve değerleriyle Hollanda'ya ait olduğunu göstermek" amacıyla düzenlediğini söyledi.
 
AA
Bu haber toplam 2922 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri