Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asker annesinden kahreden mektup

20.04.2011 12:40
Geçimini merdiven silerek sağlayan bir annenin askerdeki oğluna yazdığı mektup yürekleri dağlıyor.

Büyük Birlik Partisi, "Meclis'e girmeleri halinde vatani görevini yapan er ve erbaşlara asgari ücretin neti oranında maaş vereceklerini" açıklayarak, geçimini merdiven silerek sağlayan bir annenin asker oğluna gönderdiği mektuba dikkat çekti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, yoksul vatandaşların çocuklarının askerlik görevi sırasında maddi sıkıntı çektiğini belirterek, "BBP, Meclise girerse, vatani görevini yapan er ve erbaşlara asgari ücretin neti oranında maaş verecek" dedi.  
 
Partinin İstanbul İl Teşkilatı üyeleri, vatani görevini yapan er ve erbaşlara asgari ücretin neti oranında "askeri ücret" ve askerlik süreci boyunca sigorta priminin yatırılması konusundaki taleplerini içeren mektupları, gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve köşe yazarlarına postaladı.

İŞTE O MEKTUP

Sirkeci Postanesi önünde toplanan BBP'liler adına açıklama yapan İl Başkanı Karacan, toplumda maddi durumu iyi olanların askerlikten kaçmaları için birçok proje yapıldığını iddia ederek, "Gariban gençlerimizin dertlerinden kimse bahsetmiyor. Bu gençler askerlik görevine gittiklerinde kendileri ve aileleri büyük maddi sıkıntılar çekmektedir" dedi.

Karacan, silah altındaki er ve erbaşların askerlik süresi boyunca asgari ücretin neti oranında maaş ve sigorta primlerinin yatırılması konusunda bir proje hazırladıklarını kaydederek, "Eğer Meclise girersek, geçtiğimiz senelerde seçim yardımı diye dağıtılan 330 milyon lirayı 'Askeri' maaşa aktaracağız. Hava yollarında bilet fiyatlarının üzerine 5 liralık eklenti koyarak bu parayı da maaşa ekleyeceğiz" diye konuştu.
Karacan ve partililer daha sonra postaneye girerek, "Askeri Maaş" konusundaki taleplerini içeren mektupları, gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve köşe yazarlarına gönderdi.

688_.jpg

96500.20110420094214.jpg

 

Bu haber toplam 9576 defa okunmuştur
ASKERİMİZ FAKİRDENDİR.
ali garip
Kara çadir is mi tutar Martin tüfek pas mi tutar Aglayanim anam bacim Elin kizi yas mi tutar Yemen yolu çukurdandir Karavanam bakirdandir Zenginimiz bedel verir Askerimiz fakirdendir Tarlalarda biter kamis Uzar gider vermez yemis Sol yemende can verenler Biri memet biri memis
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:17
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri