Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristler Kato Dağı'nda köşeye sıkıştırıldı

14.06.2012 17:31
Beytüşşebab'da dün gece PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 4 asker ile 2 korucuyu yaralayıp Kato Dağı'na kaçan teröristler için başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

PKK'lıların bulunduğu alan Kobra helikopterler tarafından bombalanırken, teröristlerle güvenlik güçleri arasında yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi. Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi İkinciköprü Mevkii'nde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri dün akşam saatlerinde bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı.

Teröristlerin açtığı ilk ateşte 4 uzman çavuş ile geçici köy korucusu yaralandı. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle bir süre çatışma yaşandı. Teröristler gecenin karanlığından yararlanarak kaçmaya çalışırken, bölgeye takviye komandolar sevkedildi. Gecenin karanlığından faydalanarak Kato Dağı'na kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destkeli kapsamlı operasyon düzenlendi. Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladı.

Daha sonra teröristlerin olduğu bölgelere helikopterlerle jandarma özel harekat timleri indirilip, karadan askerler sevkedildi. Timlerle PKK'lıları arasında yer yer çatışmaların yaşanırken, silah sesleri Beytüşşebap ilçe merkezinden duyuldu. PKK'lıların saldırısında yaralanan 4 Uzman Çavuş ile ile 2 korucu dün gece yoğun güvenlik önlemleri altında Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne getirildi. Burada ilk tedavileri yapılan yaralılar helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne götürüldü.
 

Bu haber toplam 4814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri