Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asker değil polis vurun!

03.06.2012 20:14
Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bombalı saldırı sonrası terör örgütünün bahar eylemlerinin tipi netleşmeye başladı. Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin'den gelen emir örgütün yeni stratejisini gözler &
Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin'den gelen emirler doğrultusunda PKK terör örgütü mensuplarının, metropollerde gerçekleştirdiği eylemlerde, askeri değil polisi hedef aldıkları, piyasada çok kullanılan araçları tercih ettikleri ve sıradan birisi gibi görünmek için kılık kıyafetlerine dikkat ettikleri öğrenildi. Emniyet yetkililerinden örgütün şehir eylemlerine karşı 24 saat teyakkuz halinde olmaları istenilirken, bomba şüphesi bulunan araçların denetiminin yapılması, metro ve okul güzergahları gibi kalabalık yerleşim alanlarında denetimlerin artırılması isteniyor.
 
ÇOK SATILAN ARAÇLARI TERCİH EDİYORLAR
 
PKK terör örgütünün bahar aylarında artan eylemlerinin niteliği netleşmeye başladı. Örgütün Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırıda olduğu gibi, hem bombalı eylemlerde hem de yurtdışı ve yurtiçi intikal işlemlerinde kullanmak üzere, piyasada çok kullanılan araçları tercih ettikleri belirtildi. Alınan bilgilere göre örgüt mensuplarının, dikkat çekmemek için başvurdukları bu yöntem çerçevesinde kullandıkları araçları genellikle satın aldıkları zaman zaman da kiraladıkları belirtilirken, plakaları da eylem yapacakları şehirlerde göze batmayacak şekilde organize ettikleri öğrenildi.
 
BAHARDA KILIK DEĞİŞTİRİYORLAR
 
Emniyet güçlerinin sürekli alarm halinde olması, mobese ve teknik takip gibi etkili yönetmleri sıklıkla kullanması ve ülke çapında denetimlerini artırması üzerine tarz değiştridikleri öne sürülen teröristlerin, şehir merkezlerinde gerçekleştirmeyi planladıkları bombalı bombasız her türlü eylemde kılık değiştirdikleri kaydedildi. Örgüt mensuplarının normal vatandaş gibi dörünmek için özellikle kılık kıyafetlerine çok dikkat ettikleri, eylemi gerçekleştirecek olan teröristlerin, Türkçeyi ve Kürtçeyi etkili bir şekilde konuşabilen ve aksanıyla dikkat çekmeyecek kişilerden seçtikleri de gelen bilgiler arasında yer aldı.
 
EMİR BAHOZ'DAN GELDİ
 
Örgütün bahar aylarında artan eylemlerini dikkat çekmeden gerçekleştirebilmek için başvurdukları yöntemlerin emrinin Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin'den geldiği öğrenildi. Örgüt liderlerinin, Amanos'larda geçtiğimiz günlerde 3 subayımızın şehit olduğu kanlı eylemin de, dikkatleri Amanoslara çekerek şehir merkezlerine doğru kayma politikası çerçevesinde gerçekleştirdikleri öğrenildi.
 
"ASKER DEĞİL POLİS VURUN"
 
Terör örgütü mensuplarının, 'Bahoz' kod adlı Fehman Hüseyin'den gelen emirler doğrultusunda eylemlerin odak noktası olarak asker yerine polisi seçtikleri ve planlarını bu doğrultuda gerçekleştirdikleri belirtiliyor. Bahoz'un, "Asker değil polis öldürün" şieklinde talimat verdiği kaydedilirken, Kayseri'nin Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gerçekleştirilen 'canlı bomba' eyleminin de yine bu yönde hazırlanan bir eylem olduğu öğrenildi.
 
POLİSE 'TEYAKKUZA GEÇİN' EMRİ
 
Örgütün bahar eylemlerinin tipini deşifre eden emniyet yetkililerine 'Alarma geçin' emrinin verildiği öğrenildi. Polisin özelikkle metro noktaları ve okul güzergahlarındaki önlemlerini artırdığı öğrenilirken, Terörle Mücadeler Şube Müdürlüklerinde çalışan personelin de kontrol ve denetiminin artırılması istendi. Öte yandan, alınan idtihbaratlar ve teknik takibe takılan örgüt mensuplarının kullandıkları bomba şüphesi bulunan araçların yakın takibe alınmasının istendiği polise, söz konusu araçları durdurmaları ve kontrol etmeleri konusunda emirler verdiliği öğrenildi.

 
Bu haber toplam 2244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri