Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ASKER HUTBE YAZDI SADAKA FONUNDAN MAAŞ ALDI!

25.11.2012 17:35
Diyanet Araştırma Merkezi üzerinden toplum mühendisliği yaptığı, Cuma hutbelerini hazırladığı belirlenen askerler, sadaka fonundan ilave maaş almış.

28 Şubat Komisyonu raporu, bir skandalı daha ortaya çıkardı. Darbe Komisyonu, 28 Şubat sürecinde psikolojik harekatçı emekli askerlerin Diyanet Araştırma Merkezi'nde görev yaptığını belgeledi. Bu askerlerin maaşları halkın bağış ve sadakalarından oluşan fondan ödenmiş.

Bugün'den öğrenildiğine göre, 28 Şubat sürecinde psikolojik harekatçı emekli askerlerin, Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde kurulan, Diyanet Araştırma Merkezi'nde görev yaptığı belirlendi.

Merkez'in başkan yardımcılığı görevini emekli bir tümgeneral, Genel Sekreterliği görevini ise emekli bir tuğgeneralin üstlendiği anlaşıldı. Merkezde görev alan askerler MGK Genel Sekreterliği Toplumla İlişkiler Başkanlığı'nda psikolojik harekat görevi yürüten askerlerden seçildi. Askerlerin maaşları Türkiye Diyanet Vakfı bütçesinden karşılandı. Böylece, halkın bağış ve sadakalarıyla toplanan fonların bir kısmı, 'dini alanda' araştırma yürüttüğü gerekçesi ile emekli askerlere, 'ilave maaş' olarak aktarıldı. Merkez üzerinden toplum mühendisliği yapıldığı belirlendi.

28 Şubat soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan emekli Kurmay Albay Oğuz Kalelioğlu'nun 1997-2002 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanının Başdanışmanı olarak görev yapmasına dikkat çekildi. Komisyonun hazırladığı raporda personele yönelik takip ve fişleme faaliyetleri ile cezai uygulamalar, aydınlatma faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan raporlar ve kapsamları da yer aldı.

Tamamını okumak için tıklayınız 

Bu haber toplam 2068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri