Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Askerci Medya'ya 'Şuursuzluk' Eleştirisi !

08.01.2012 13:43
"Cuma günü Milliyet'in internet sitesinde pabuç kadar, "AB'den Başbuğ açıklaması" haberi vardı. Tabii kocaman bir İlker Bey fotoğrafıyla birlikte..."

Emre Aköz/ Sabah

"Bir soru üzerine..."

Cuma günü Milliyet'in internet sitesinde pabuç kadar, "AB'den Başbuğ açıklaması" haberi vardı. Tabii kocaman bir İlker Bey fotoğrafıyla birlikte...

Aynı sitede, daha sonra benzeri bir irilikte, "ABD'den Türkiye'ye Başbuğ çağrısı" haberi görüldü. Fotosu yine kallavi...

Bu haberler "Vay canına!" dedirtiyor insana: "GK Başkanlığı çoktan bitmesine rağmen Başbuğ, Batı'da hala önemsenen bir askermiş meğer..."

Halbuki o haberlerin "içi" okunduğunda, ortada bir "açıklama" ya da "çağrı" olmadığı net biçimde anlaşılıyor. Sadece "bir soru üzerine" verilmiş... İnsan haklarına ve hukuka atıfta bulunan standart cevaplar var ortada.

Basın toplantısının gündeminde Başbuğ yok aslında. Soru-cevap bölümündeki "bir soru üzerine" veriliyor o mutat cevap.

Bu numarayı "askerci" medya çok yapıyor. Batılı yetkilinin basın toplantısında o soruyu sor(du)ruyor... Sonra da aldıkları sıradan cevabı şişirerek, Türkiye kamuoyunu maniple etmekte kullanıyorlar.

Ben bunu yapanları değil, liberaldemokrat- solcu-muhafazakar medyacıları anlamıyorum. Deşifre etmek yerine haberi "ABD uyardı" filan diye sunarak, askercilerin dümen suyuna giriyorlar. Şuursuzluk! 

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri