Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askere 'vur emri' verildi

12.12.2015 15:47
Türkiye'nin Güney sınırında TSK DAEŞ ve PYD'yi anbean takip ediyor. Yaşanacak kaçak geçişlere karşılık askere vur emri verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat'ın batısına Pyd geçirilmeyecek. (ya da suriye sınırı ile ilgili bir ses)

Türkiye-Suriye sınır hattında, Özellikle de Cerablus ile Azez arasında kalan bölgede emniyet tedbirleri her geçen gün arttırılıyor. DAEŞ ve YPG'ye karşı askere vur emri verildi.

Fırat Nehri'nin çevresinde beton duvar örülüyor. Kritik noktalara ise Kalekol yapılıyor. Doğusunda YPG, batısında ise DAEŞ gibi terör örgütlerinin tehdidi altındaki Türkiye'nin Karkamış, Elbeyli ve Kilis sınırında bir çok nokta 24 saat termal kameralarla takip ediliyor. Bölgedeki nöbetçi ve devriye gezen asker sayıları arttırıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fırat'ın batısına PYD geçirilmeyecek" demişti. Bunun üzerine DAEŞ ve YPG militanları başta olmak üzere sınırdan yapılan bütün kaçak geçişlere karşı askere vur emri yetkisi verildiği bildirildi.

Öte yandan Gaziantep'in Nizip ilçesinde Karkamış sınırındaki Köprübatı Hudut Karakolu'nun sorumluluk alanında bulunan ada bölgesi, 15 gün süre ile özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri