Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri müdahale süresi 60 gün olacak

04.09.2013 12:05
İşte ABD'nin Suriye operasyonunun ayrıntıları...

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Savunma Bakanı Chuck Hagel veGenelkurmay Başkanı Martin Dempsey'i dinleyen Kongre'ye bağlı Senato Dış İlişkiler Komitesi'nin Suriye'ye yönelik yeni bir askeri müdahale tasarısı hazırladığı ifade ediliyor. Buna göre, askeri müdahale süresi 60 gün olarak belirlendi. Ancak Obama, gerekmesi halinde bunu 90 güne uzatabilecek.

İddialara göre, komite Başkanı Demokrat Senatör Robert Menendez ile komitedeki en kıdemli Cumhuriyetçi Senatör Bob Corker, yeni tasarı hazırlanması konusunda anlaştı. Yeni tasarıda Suriye'ye yapılması planlanan askeri müdahale süresi 60 gün olarak belirlendi ancak Başkan Obama gerekmesi halinde bunu 90 güne kadar uzatılabilecek. komiteüyeleri Obama yönetimi gibi karaya asker çıkarılmaması görüşünü savunuyor. Ancak tasarıda acil durumlarda kurtarma ekiplerinin karaya girebileceği belirtiliyor.

Komite üyeleri yeni tasarı görüşmelerine bugünden itibaren başlayarak önümüzdeki pazartesi toplanması beklenen Senato Genel Kurulu'na yetiştirmeyi hedefliyor.YAZETE.COM

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri