Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri öğrenciler Genelkurmay'a karşı kışkırtılmış!

03.04.2014 12:58
Ergenekon Davası'na ilişkin gerekçeli kararında bu örgüt yeni derin devlet, yani Gladyo’ tabirinin kullanılması dikkat çekti. Kararda 'Harp Okulu öğrencileri Genelkurmay Başkanı'na karşı kışkırtıldı' denildi.

Ergenekon davasında 16 bin 600 sayfalık gerekçeli karar metni açıklandı. Metin, 3 cilt halinde hazırlandı, 3 kitap haline getirildi. Karar 8 aydır yazılamamıştı.

Önsöz'de soruşturmadan bu yana ne olduğu ayrıntılı bir şekilde yazıldı. Yargılama sonunda, Ergenekon diye bir örgüt olduğu, silahlı bir terör örgütü niteliği taşıdığı görülmüştü. Önszöde, TSK içinde yasa dışı olarak faaliyet gösterdiği, asker sivil statüsünde mensupları olduğunu yazıyor.

Karada dikkat çeken bölümler;

Ergenekon, 'karargah evleri' adı altında TSK içinde örgütlendi. Örgüt, Harp Okulu öğrencilerini Genelkurmay Başkanı aleyhine kışkırttı. Azınlıkalara karşı sistematik bir nefret söylemi geliştirildiği açıktır.

"Derin devlet ile ilgili ilk kez yargı kararı verilmiştir" önsözde yazanlar arasında... Gerekçeli kararın makul sürede tamamlandığı belirtilmişti mahkeme heyeti tarafından.

Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri