Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri Sevkiyat Sürüyor

26.04.2016 08:54
Batı illerinden gelen fırtına obüsleri Kilis'e ulaştı.
Suriye sınırına askeri sevkiyat sürüyor
Suriye sınırına askeri sevkiyat sürüyor

Batı illerinden gönderilen fırtına obüs topları Kilis'e ulaştı

Kilis'e, askeri sevkiyat yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Suriye sınırında konuşlandırılması planlanan batı illerindeki fırtına obüs topları, polis ve jandarma ekiplerinin eskortluğunda Kilis'e getirildi.

Araçların, Suriye sınırında konuşlu Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı birliklere takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi.

"GÜVENLİ BÖLGE KENDİLİĞİNDEN OLUŞUR"

Evet, doğru. Bizim esas amacımız bu 98 km’lik Menbiç bölgesini DAEŞ’ten temizlemek. Bu gerçekleştirildikten sonra güvenli bölge zaten kendiliğinden oluşur. En son Obama da güvenli bölgeye karşı olmadığını söyledi. Almanya da bu konuda bizimle aynı görüşte. Yani hem güvenli bölge özelinde hem de Suriye konusunda Türkiye’nin tezlerinin ne kadar haklı olduğunu nihayet anlıyorlar ama biraz geç anlıyorlar. Çünkü önyargılı yaklaşıyorlar. Batı Avrupa’nın en çok içine düştüğü hatalardan biri de zaten bu çokbilmişlik ve kibirli yaklaşım. Suriye konusunda hep bizim söylediklerimiz çıktı.

HIMARS FÜZELERİ SINIRA GELİYOR

DAEŞ’i bu bölgeden temizleyebilmek için ılımlı muhalefete hem havadan destek vermemiz lazım hem de karadan. Bizim toplarımızın menzili yaklaşık 40 km. ABD’nin HIMARS füzelerinin menzili ise 90 km. Menbiç bölgesinin kapatılması konusunda ABD’lilerle anlaşmaya vardık. Bu konuda stratejimiz de belli. Buna göre DAEŞ’e karşı daha fazla güç kaydırılacak. Havadan ve Türkiye sınırından muhaliflere destek verilecek. Bunun için yeni isimler de belirleniyor. Dolayısıyla bu anlaşma çerçevesinde mayıs ayı içinde HIMARS’lar Türkiye sınırlarına gelecek. Böylece DAEŞ hedeflerini daha etkili bir şekilde vurabileceğiz. Ilımlı muhalefet ise araziden ilerleyecek.

 
Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri