Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askerimiz 'Küçük Kandil'i dağıttı

03.01.2016 02:21
Devam eden terör operasyonlarını kritik ilçelerde yoğunlaştıran güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'nın 'girilmez' dediği Zap mahallesine girdi.

Türk askeri YDG-H'nin Silopi'deki Küçük Kandil'ine bugün giriş yaptı ve bölgeyi teröristlerden temizledi. PKK'lı sözde üst düzey yöneticilerin bölgedeki grupları terk edip kaçmalarıyla sonuçlanan operasyonlarda Özel Harekatçılar mahalleye ay yıldızlı bayrağı çekti.

Çatışmaların en yoğun olduğu ve terör örgütünün şehir yapılanması olarak bilinen YDG-H'ye en ciddi desteğin Kandil'den ulaştığı Silopi'nin Zap mahallesine askeri birlikler bugün 16:20 itibari ile girdi.

15 günden buyana devam eden terör operasyonları kapsamında en kritik bölge olarak adlandıran Zap mahallesine güvenlik güçlerin giriş yapmasıyla örgüt ağır bir darbe daha aldı. Silopi'deki eylemleri koordine eden 12 PKK sözde üst düzey yöneticisinin operasyonun başlaması ile birlikte Zap mahallesini terk ettikleri kaydedilirken Kandil'den gelen PKK militanlarının çatışmalarda YDH-H'li grupları terk edip kaçtıkları ortaya çıktı. Özel Harekatçılar 'Küçük Kandil'i dağıtıp Türk Bayrağı çekti.

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri