Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ASKERLİK SÜRESİ KISALACAK MI?

23.05.2013 16:10
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kamuoyunda sık sık gündeme getiren zorunlu askerlik hizmeti süresiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İzmir'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kamuoyunda sık sık gündeme getiren zorunlu askerlik hizmeti süresiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"HER ŞEY YOLUNDA GİDERSE..."

"Çözüm süreciyle birlikte zorunlu askerlik hizmeti süresini kısaltmaya yönelik hükümetin bir çalışması olup olmadığına" ilişkin soruya, "Şu an için söz konusu değil" karşılığını veren Yılmaz, "Ancak bazı şeyler hiç söylenilmez yapılır. Dolayısıyla söylenildiği an yapmak lazım. Hükümetimizin böyle bir çalışması bugün için yok. Bu aynı Adalet Bakanlığı'nın affına benzer, Adalet Bakanı 'Af yapıyorum' diye söylemez. 'Af yapıyorum' diye söylerse o zaman o süre için suçu teşvik etmiş gibi olur. Af düşünüldüğü an gerçekleştirilir.Şu an gündemimizde askerliği kısaltma çalışması yok. Ancak ileride çözüm süreci nasıl gidecek, ülkede huzur, esenlik nasıl olacak gidişata bakılır, her şey çok yolunda gidiyorsa onun üzerine ülkemiz için en doğrusu ne ise o çalışma yapılıp milletimize sunulur" şeklinde cevap verdi.

Bu haber toplam 2540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri