Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslı Aydıntaşbaş'ın Alexis Tsipras sevgisi

29.01.2015 01:32
Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Alexis Tsipras'ın seçilmesinin ardından Standard & Poor's'un kredi notunu düşürmesine tepki gösterdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Yunanistan'ın kredi verenlerle görüşmelerinin ertelenmesi halinde kredi notunun düşürülebileceğini açıkladı.

ERDOĞAN'IN S&P TESPİTİNİ REDDETMİŞTİ

Aslı Aydıntaşbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Standart and Poor's hakkındaki eleştirilerini hafife almış, S&P'nin Türkiye ve Rusya gibi ülkelere karşı verdiği kredi notlarının siyasi olduğu gerçeğini reddetmişti.

"DAKİKA BİR GOL BİR"

Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, bu durumu sosyal medya hesabı Twitter'dan yorumladı. Radikal sol parti SYRİZA’nın lideri Alexis Tsipras’ın Yunanistan’ın yeni başbakanı olmasıyla Standard & Poor's'un kredini notunu düşürmesini "Dakika bir gol bir" şeklinde eleştirdi.

İŞTE O TWEET

Ancak Aslı Aydıntaşbaş,  2012 yılında da attığı tweetlerinde de "Paul Auster, Standard & Poors, Davos, Economist, Nuri el-Maliki, Sarkozy, TÜSİAD, CHP, tiyatrocular, BDP.. ne anlatıyorum? Var mı unuttuğum? Şimdi Wall Street Journal haberini de Standard and Poors mu yaptırdı diyeceksiniz? Komik olmayalım. İşte kaliteli gazetecilik budur"demişti.

AYDINTAŞBAŞ'IN ESKİ TWEETLERİ

Bu haber toplam 1918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri