Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslı'nın mutlu günü

07.10.2012 03:17
Aslı Çakır Alptekin ile İhsan Alptekin çiftinin, Üsküdar Belediyesi Nikah Dairesi Kır Bahçesi'nde gerçekleştirilen düğününde, Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da yer aldı.

Başbakan Erdoğan, düğünde yaptığı konuşmada, ''Sizleri, sevgili Aslı'mızın, İhsan'ımızın düğün merasiminde bu heyecanı, bu coşkuyu paylaştığınız için en kalbi duygularımla, şahsım ve eşim adına selamlıyorum. Aslında aynı zamanda milletim adına selamlıyorum. Çünkü bizlere tarihte bir ilki Aslı yavrumuz, kardeşimiz yaşattı'' dedi.

Ardından Gamze Bulut'un salonda bulunup bulunmadığını soran Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Hem altını hem de gümüşü aldılar ikisi birlikte, o çok daha farklı bir mana kattı. İstiklal Marşımızı bize farklı bir heyecanla dinlettiler. Şu anda bir şey daha söyleyeceğim ama bilemiyorum, zorlanıyorum. İnşallah bol da atletler yetiştirmeleri lazım. En az üç tane diyorum. Bu atletlere çok ihtiyaç var. Atletten atlet meydana gelmesi lazım.

İnşallah Anadolu'nun bu güzel çocukları, Anadolu'nun bu kararlı, bu cesur evlatları bu adımı attılar. Tabii bize de Türkiye Cumhuriyeti olarak düşen görevler vardı. Bütün doping kontrolleri vesaireler, onlar neticelendi. İnşallah öyle zannediyorum ki bu hafta içi yapacağımız törenle ödüllerini de kendilerine takdim edeceğiz.''

Eski Üsküdar Belediye Başkanı merhum Mehmet Çakır'ı da anan Erdoğan, ''Mehmet Çakır kardeşimi hayırlarla yad edeceğim. Çünkü Mehmet Çakır kardeşimizin belediye başkanlığı döneminde Aslı, Üsküdar Belediyemize kazandırılmıştı. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum'' dedi.

''Farklı başarıları 2020'de yakalamak istiyoruz''
Başbakan Erdoğan ayrıca, ''İnşallah 2020 Olimpiyatlarını İstanbul'umuza kazandırırsak ki onun azmi, kararlılığı içerisindeyiz, farklı başarıları 2020'de yakalamak istiyoruz. Fakat 2016'yı da boş geçmeyeceğiz'' diye konuştu.

Ardından eşi Emine Erdoğan'ı sahneye davet eden Başbakan Erdoğan, Alptekin çiftiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aslı Çakır Alptekin ile eşi İhsan Alptekin'in 2010 yılında resmi nikahlarını yaptırdıkları ancak olimpiyat hazırlıkları sebebiyle düğünlerini yapamadıkları öğrenildi.

KILIÇ'TAN AÇIKLAMA
Suat Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aslı'nın olimpiyatlar nedeniyle düğün yapamadığını hatırlatarak, ''Bize altın madalya gururunu yaşattıktan sonra, Londra'da bayrağımızı olimpiyat stadında dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı yine olimpiyat stadında okutma başarısını gösteren ilk sporcumuz olduktan sonra Aslı, düğün yapmaya zaman buldu. Üsküdar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Aslı ile İhsan hayatlarını bir kez daha birleştirmiş oldular. Nikahlarına şahit olamamıştık ama mutlu günlerinde Başbakanımızla birlikte şahitlik ettik. Allah mesut bahtiyar etsin'' diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise tarih ve kültür şehri Üsküdar'ın bir yandan da hanım sultanlar şehri diye anıldığını kaydederek, ''Artık bundan sonra 'şampiyonlar şehri' diye anılacak. İnşallah Bağlarbaşı'ndaki kapalı spor salonumuzu Sayın Başbakanımızın emriyle saygıdeğer Bakanım da inşa ettirmiş olursa 2016 ve 2020 olimpiyatlarına daha çok şampiyon yetiştireceğimizin sözünü veriyorum'' şeklinde konuştu.

Aslı: ''Bu, yarıştan daha heyecanlıymış''
Düğün töreninde konuşan Aslı Çakır Alptekin ise evleneli iki sene olduğunu ancak olimpiyata hazırlanmak için düğün yapamadıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

''Öncelikle Sayın Başbakanımız ve çok değerli eşi Emine Erdoğan'a düğünümüzü şereflendirdikleri için çok teşekkür ediyorum. İki sene oldu evleneli, fakat olimpiyata hazırlanmak için düğün yapamamıştık. Her genç kızın dileği beyaz gelinlik giymektir. Olimpiyatlara hazırlanmak için bunu giyemedim. Ülkemi en iyi şekilde temsil edip, bütün dünyaya 80 bin seyircinin önünde İstiklal Marşımızı okutmak için erteledik. Sağ olsun belediye başkanımız bu düğünü armağan etti. Çok mutluyuz. Bu, yarıştan daha heyecanlıymış.''

Aslı, gazetecilerin, ''Başbakan, atletler yetiştirmenizi istedi, ne diyorsunuz?'' şeklindeki soruları üzerine, ''Biz de istiyoruz. Ama önümüzde yarışmalar var. Onun ardından düşünüyoruz'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın hediyesinin sorulması üzerine Aslı, ''Başbakanımızın eşi bilezik taktı. Onun buraya gelmesi bizim için çok büyük bir hediye'' ifadelerini kullandı.

İhsan Alptekin de çok heyecanlı olduğunu belirterek, ''2012 Londra Olimpiyatları'nda koşuyormuşuz gibi heyecanlıyım. Sayın Başbakanım, değerli eşi ve değerli Spor Bakanımız Suat Bey'e çok teşekkür ediyorum. Sizler bizi mutlu ettiniz, Allah da sizi mutlu etsin'' diye konuştu.

Düğüne ayrıca, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Güzey, Üsküdar Belediye Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Yıldırım, Genel Sekreter Nihat Doker, Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metrede Aslı'nın ardından ikinci olan Gamze Bulut, milli atletler Halil Akkaş, Gülcan Mıngır ve Özlem Kaya, çiftin aileleri ve yakınları katıldı.

Bu arada, düğün töreninden önce Aslı'nın 2012 Londra Olimpiyatları'nda 1500 metrede altın madalya kazandığı koşunun görüntüleri de gösterildi. 

Bu haber toplam 5386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri