Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Astsubay intiharları şehit sayımızı geçti

19.02.2013 12:48
Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı: "İntihar eden astsubay sayısı, şehit düşen asker sayımızı geçti"

 

ENSONHABER.com/DETAY HABER 2013 yılı Ocak ayında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri'nde 72 bin 354, Jandarma Genel Komutanlığında 22 bin 909, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda ise bin 322 astsubay bulunuyordu. Şubat ayında ise üç büyük kuvvet komutanlığındaki astsubay sayısı 34 azalarak 72 bin 320'ye düştü.

ASTSUBAYLAR RAHATSIZ

Son dönemde zor çalışma koşulları, eşitsizlik ve uğradıkları baskıları gerekçe göstererek eylemlere başlayan astsubayların isyanına aileleri de destek veriyor. Astsubaylar gibi eşleri de kendilerine üst rütbedeki subay eşleri tarafından baskı yapıldığını ileri sürüyordu. 15 gün çeşitli protestolar düzenleyecek olan astsubaylar, kantinlerde alışveriş yapmama başta olmak üzere bir dizi eylemi hayata geçiriyor.

 

 

 

CANLI YAYINDA ASTSUBAY İNTİHARLARINI ANLATTI

CNN Türk ekranlarında Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına konuk olan Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Ahmet Keser, TSK'daki astsubay intiharlarına dikkat çekti. Keser, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nde son 10 yılda terörle mücadelede şehit olan Subay, Astsubay, Erbaş ve Erler'den oluşan personel mevcudunun üzerindeki bir mevcut, intiharla Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayrıldı. Son 10 yılda şehit sayımızdan daha fazla intihar sayımız var." diye konuştu.

Bu haber toplam 2468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri