Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Astsubaylar orduda boykota başladı

13.02.2013 13:42
"Bu kadarına da pes" diyen astsubaylar, 2 hafta sürecek bir boykota başladılar.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kendilerine yönelik eşitsizlikten dert yanan astsubaylar, sosyal medya aracılığıyla örgütlenerek Lojman kantinleri, birlik kantinleri, büfeler, orduevleri, kuaför, pastaneler, sosyal tesislerden alışveriş yapmama kararı aldı.

"BU KADARINA DA PES"

"Bu kadarına da pes diyen astsubaylar" ekonomik sıkıntılardan, ayrımcılıktan yakınırken sosyal medya aracılığıyla boykot çağrısı yaptı. 2 hafta sürecek boykota Twitter ve Facebook gibi sosyal ağda 30'a yakın grup destek veriyor.

İSTEDİKLERİNİ ELDE EDEMEDİLER

Basın aracılığıyla sıkıntılarını dile getiren astsubaylar, arazide zor şatlarda görev yaptıklarını, ancak bunun karşılığını bir türlü alamadıklarını belirtiyorlar. 2002 yılından itibaren hükümet tarafından astsubaylar hariç kamuda çalışan memur ve emeklilerin özlük haklarında iyileştirmeler yapan hükümet, astsubay ve emeklilerine herhangi bir iyileştirme yapmadı. Astsubaylar bu konudaki rahatsızlıklarını defalarca dile getirseler de bir türlü istediklerini elde edemediler. TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) de geçtiğimiz ay hükümetyetkilileriyle görüşerek astsubayların sıkıntılarını iletmişti.

İşte 6 maddede astsubayların beklentileri:

- Görev tazminatının kendilerine verilmesi

- Yarbay ve albayların aldığı komutanlık tazminatı

- İntibak yasasının astsubaylar için de çıkartılması

- Astsubayların evlilik ve diğer izinlerde TSK'daki diğer personelle eşit olmak istemesi

- Silahlı Kuvvetler Tazminatı'nın emeklilikte de verilmesi

- Astsubay emeklileri sicil affı talep ediyor

Bu haber toplam 3458 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri